شما اینجا هستید
آخرین اخبار » مدیر نفتی که اتهامات را درباره آلودگی های اهواز رد کرد/ متولیان محیط زیست عامل اصلی آلودگی هوا

ظاهرا بهانه گیری ها و بالا و پایین ها درباره منشاء آلودگی هوا در کلانشهر اهواز هم به جدل مدیریتی تبدیل شده و مدیران یا رد اتهام می کنند، یا تکذیبیه می دهند و یا مدیران دستگاه های دیگر را متولی و یا عامل آلودگی محیط زیست می دانند.

بحث آلودگی هوای کلانشهرها در کشور ما بیش از گذشته در رسانه‌ها مطرح می‌شود اما در میان همه اخبار منتشر شده از آلودگی، اخبار شهر تهران در رسانه‌ها بازتاب بیشتری داشت در صورتی که هوای اهواز به مراتب آلوده‌تر از پایتخت است.

پس از بروز ریزگردها در پاییز امسال و بروز پی در پی پدیده وارونگی هوا در اهواز، چندی است که سازمان حفاظت از محیط زیست گزارش روزانه کیفیت هوای اهواز را منتشر نمی‌کند.

در روزهایی که کیفیت هوای همه شهرهای ایران در سامانه پایش کیفی هوای کشور منتشر می‌شود، خبری از کیفیت هوای اهواز نیست و پایگاه اطلاع رسانی اداره‌کل محیط زیست خوزستان نیز اطلاعات دقیقی در این باره منتشر نمی‌کند.

بررسی پایگاه اطلاع رسانی اداره کل محیط زیست خوزستان نشان می‌دهد که خبر آخر منتشر شده درباره کیفیت هوای اهواز به روزهای ۱۹، ۱۷ و ۱۲ دی‌ماه و ۲۹ و ۲۷ آذرماه امسال است.

این عدم اطلاع رسانی صحیح درباره کیفیت هوای اهواز مردم را کمی مضطرب‌تر کرده است چرا که این روزها به دلیل تکرار پدیده وارونگی هوا و سرد شدن هوای این کلانشهر سطح آلودگی‌ها قابل مشاهده است.

چندی پیش مدیرکل محیط زیست خوزستان فلرهای نفتی را عامل آلودگی هوای اهواز دانست و از احتمال شکایت از شرکت‌های نفتی خوزستان خبر داد که با واکنش تند مدیران نفتی مواجه شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در گفت‌وگو با رسانه‌ها مدیران محیط زیست را منشا اصلی مشکلات زیست محیطی دانست و گفت: منشاء آلودگی های زیست محیطی موجود در کلانشهر اهواز را نمی توان نفت دانست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری