شما اینجا هستید
آخرین اخبار » توجیه جالب وزیر نیرو درباره بی توجهی دستگاه ها به انرژی های تجدیدپذیر

وزیر نیرو با بیان اینکه دولت منابع کافی برای ورود به تولید انرژی‌های تجدید پذیر ندارد، گفت: اگر منابعی باشد در بحث آب شرب و فاضلاب هزینه می‌شود.

به گزارش احسن نیوز، رضا اردکانیان گفت: دولت منابع زیادی در اختیار ندارد، اگر بودجه‌ای باشد دولت باید ابتدا در مواردی مانند تصفیه فاضلاب و اتمام پروژه‌های آبرسانی روستایی و نظایر این‌ها را پیگیری کند، راه باز شده که بخش خصوصی داخلی و خارجی سرمایه‌گذاری کنند، دولت تصمیم دارد طبق اصل ۴۴ حتی نیروگاه‌های موجود را هم واگذار کند.

وزیر نیرو با بیان اینکه دولت منابع کافی برای ورود به تولید انرژی‌های تجدید پذیر ندارد، گفت: اگر منابعی باشد در بحث آب شرب و فاضلاب هزینه می‌شود.

رضا اردکانیان درباره عدم توجه دستگاه‌های عامل به انرژی‌های تجدیدپذیر و به‌طور ویژه انرژی خورشیدی در خوزستان، اظهار کرد: این موضوع ارتباطی به دستگاه‌های عامل ندارد و سرمایه‌گذار باید وارد سایت ساتبا شود و فرم پر کرده و برای مشارکت اظهار تمایل کند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا دولت برای این موضوع پیش‌قدم نمی‌شود، اضافه کرد: دولت منابع زیادی در اختیار ندارد، اگر بودجه‌ای باشد دولت باید ابتدا در مواردی مانند تصفیه فاضلاب و اتمام پروژه‌های آبرسانی روستایی و نظایر این‌ها را پیگیری کند، راه باز شده که بخش خصوصی داخلی و خارجی سرمایه‌گذاری کنند، دولت تصمیم دارد طبق اصل ۴۴ حتی نیروگاه‌های موجود را هم واگذار کند.

وزیر نیرو بیان کرد: بخش خصوصی را تشویق به سرمایه‌گذاری در احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مشارکت کردیم، اما به‌هرحال اولویت ما تأمین آب شرب و تصفیه فاضلاب است و برای انرژی هم اولویت قائل هستیم و حتی بحث خرید تضمینی را مطرح کرده‌ایم که اگر بخش خصوصی انرژی تولید کند با قیمتی بالاتر از عرف آن را خریداری می‌کنیم.

انتهای پیام/*

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری