شما اینجا هستید
آخرین اخبار » گلایه مندی مردم از بوی نامطبوع الکل در خرمشهر تداوم دارد/ چرا سرویس بهداشتی مدارس نظافت نمی شود؟/ مشکلات آب و فاضلاب در خرمشهر به معضل جدی تبدیل شده است

انتشار بوی نامطبوع الکل با وجود تعطیل شدن کارخانه الکل در شهرک صنعتی خرمشهر از جمله مواردی بود که در نشست شورای سلامت خرمشهر مطرح شد.

نخستین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی خرمشهر عصر امروز در سالن جلسات مرکز بهداشت خرمشهر به ریاست عزیز ساعدی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار خرمشهر برگزار شد.

در این نشست به موارد متعددی همچون بحث شوری بالای آب در برخی نقاط روستایی خرمشهر، پیش رو بودن پیک التور و ماه رمضان و لزوم اتخاذ تدابیر ویژه پرداخته شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر به نزدیک بودن پیک التور و افزایش احتمال شیوع این بیماری در فصل گرم سال اشاره کرد و گفت: سنجش برای پیگیری از ابتدا به التور در پایانه مرزی شلمچه به صورت مدام در حال انجام است و تنها در اربعین گذشته حدود پنج هزار و ۴۰۰ مورد نمونه‌گیری انجام گرفت.

فرشید بهشتی، آهک پاشی مرداب‌ها و کانال‌های روباز را راهکاری دیگر برای پیشگیری از ایجاد بیماری التور دانست و بیان کرد: آهک پاشی یک بار انجام شده و نیاز است با توجه به اهمیت موضوع و به صورت فوری آهک پاشی مجدد در نقاط شهری و روستایی انجام شود و رفع سریع موارد شکستگی لوله‌های آب نیز در دستور کار قرار گیرد.

یداله مصدر مدیر مرکز بهداشت خرمشهر نیز در این جلسه با توجه به اهمیت موضوع التور بر لزوم توسعه بحث آموزش در این خصوص تأکید کرد و افزود: در مرز شلمچه دو دستگاه تلویزیون وجود دارد که در خواست می‌شود مجوز نصب این دو تلویزیون صادر شود تا آموزش‌های لازم برای پیشگیری از التور همچون مواردی که باید مسافران به عراق و گردشگران عراقی در سفر به ایران بدانند به دو زبان فارسی و انگلیسی از طریق این دو دستگاه ارائه شود.

وی در ادامه به پیشرو بودن ماه رمضان نیز اشاره کرد و رعایت مواردی همچون ایجاد زمینه برای عرضه مواد غذایی سالم و در فضایی بدون آلودگی با تأکید بر ساماندهی وضعیت بازارها را خواستار شد.

محمدجواد بچاری رئیس شورای شهر خرمشهر در سخنان خود در این نشست از تداوم گلایه‌مندی مردم خرمشهر از بوی نامطبوع الکل سازی با وجود تعطیلی کارخانه خبر داد و خواستار اتخاذ تدابیری برای پایان دادن به این وضعیت از سوی نهادهای متولی شد.

رعایت نشدن بهداشت در مدارس دیگر محور سخنان بچاری بود. وی در این خصوص اظهار کرد: در برخی مدارس خرمشهر سرویس‌های بهداشتی نظافت نمی‌شود و آموزش‌وپرورش نیز کمبود نیروی خدمتگزار را علت این امر اعلام می‌کند با این حال باید فکری جدی برای این موضوع که می‌تواند سلامت کودکان را در معرض تهدید قرار دهد کرد.

موسی مطوری جزیره دیگر عضو شورای شهر خرمشهر نیز در این نشست از مشکلات حاد مناطق همچون صد دستگاه، سرحانیه اول و دوم از نظر تجمع فاضلاب و وجود جوی‌های روباز سخن گفت.

وی مشکلات آب و فاضلاب در خرمشهر را یک معضل جدی خواند و افزود: باید در خرمشهر اورژانسی برای فاضلاب و لوله‌های شکسته تشکیل شود چرا که در کمتر خیابان خرمشهر پیش می‌آید که مردم شاهد این موارد نباشند و همین فاضلاب عاملی برای انتقال بیماری‌های مختلف است.

مطوری جزیره در ادامه توسعه آموزش نکات بهداشتی با همکاری مرکز بهداشت و آموزش‌وپرورش و تعیین مسئولی برای نظارت بر روند آهک پاشی به خصوص در مناطق شهری را پیشنهاد کرد.

انتهای پیام/*

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری