شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اسراییل در حصار مقاومت پس از انقلاب

هنوز یادمان نرفته که اسراییل با طرح ” دولت بزرگ” بر آن بود تا از نیل تا فرات، سرزمین های اسلامی را در اختیار بگیرد و به زعم خودشان امت موعود یهود را سامان دهد. اما آنچه در فرایند آن اتفاق افتاد؛ پیروزی بر دو ارتش عربی و حمله به جنوب لبنان و حضور تا بیروت بود‌. در چنین شرایطی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی در ایران به پیروزی رسید.

ایران پس از انقلاب، حالا از یک متحد استراتژیک برای تل آویو به یک دشمن سر سخت تبدیل شد. در همان سال‌های ابتدایی برای نجات مردم لبنان و سوریه از حمله رژیم صهیونیستی، قوات محمد را به این منطقه گسیل کرد تا برای مبارزه با اسراییل حتی در شرایط جنگی که به سر می برد، عزم و اراده خودش را نشان دهد. سالها بعد اسراییل در یک تجاوز سراسری به لبنان، ۳۳ روز بیشتر نتوانست در برابر مقاومت ایستادگی کند. نکته بسیار مهمی است، اسراییل تلاش کرد پیروز شود اما نه تنها نتوانست بر اهداف خود دست یابد، با تلفات بالا مجبور به عقب نشینی شد. در نهایت در جنگ ۲۱ روزه، ۸ روزه و حالا دو روزه چنان شکستی از مقاومت فلسطین خورد که دولت جعلی نتانیاهو فروپاشید و مقامات صهیونیستی از عجز و ناله در برابر آن زبان به اعتراف گشودند. در این مدت اسراییل مجبور شد با عقب نشینی قطعی از طرح اشغال بزرگ، در پی تجزیه کشورهای منطقه و تضعیف دولت های مستقر است. در این بین جمهوری اسلامی ایران بر آن شد تا با تشکیل اتحاد نظامی – امنیتی و سیاسی دست به مقابله با طرح اسراییل زند و در نهایت نتیجه این اتحاد، صهیونیست ها را مجبور ساخت آورد از این طرح پیش دستانه خود‌ عقب نشینی کند.

مقامات صهیونیستی حالا پس از ۴ دهه از انقلاب اسلامی مدعی هستند، جمهوری اسلامی ایران نه تنها یک تهدید بالقوه برای تل اویو است، بلکه وجودش امنیت ملی اسراییل را تهدید و صهیونیست ها را مجبور ساخته به دور سرزمین های اشغالی دیوار بشکند و برای اولین بار در طول تاریخ این رژیم، پدافند هوایی را در تل آویو مستقر کنند تا از بیم موشک های مقاومت تدبیری انفعالی بیندیشند. در واقع صهیونیست ها مجبور شدند از ایده دست یابی به سرزمین های اسلامی به سمت ایده حفظ حداقل ها موجود حرکت کنند. صهیونیست ها در بدترین شرایط موجود قرار دارند و شاهد برگزاری انتخاب زودهنگام در سرزمین های اشعالی هستیم.

در این بین تل اویو چاره ای اندیشیده است و طرح عادی سازی روابط را در دستور کار خود قرار داده است،اینجا نیز طرح ایران اسلامی را علیه تل آویو شاهد هستیم‌؛ ایران در برابر این طرح، پیشنها تشکیل محور مقاومت را داده تا اسراییل را محصور و برای سرنگونی رژیم صهیونیستی از تمام ملت های مسلمان دعوت کند. هدف محور مقاومت از تشکیل توسط ایران، ایجاد اتحاد ملت ها و مبارزه با رژیم صهیونیستی است و این را در عمل و نتیجه نشان داده است .

منبع: iuvm

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری