شما اینجا هستید
آخرین اخبار » فرار مالياتي پزشکان شايعه يا واقعيت؟ / امریکا به دنبال جنگ خیابانی در ونزوئلا

به گزارش احسن نیوز روزنامه های مختلف امروز به مطالبی با موضوعات گوناگون پرداختند. در ادامه به اهم مطالب، سرمقاله ها و یادداشتهای مهم روزنامه های صبح کشور می پردازیم.

۱- روزنامه تجارت

این روزنامه صبح روز کشور در یادداشتی در مورد شایعه یا واقعیت بودن فرار مالیاتی پزشکان  نوشت:

با توجه به مصوبه کميسيون تلفيق بودجه سال ٩٨ مجلس شوراي اسلامي‌درخصوص الزام پزشکان براي نصب کارت خوان در مطب و پرداخت ۱۰ درصد از دستمزد آنها به عنوان ماليات به صورت علي الحساب توسط مراکز درماني، هر پزشک يا فعال اقتصادي اگر اين مصوبه را اجرا نکند متخلف تلقي شده و بايد جريمه سنگيني پرداخت کند، به گونه‌اي که ماليات علي الراس تشخيص داده شده و پزشک متضرر مي‌شود.

۲- روزنامه خراسان

روزنامه خراسان یادداشت روز خود را به موضوع سیاست های حمایتی دولت اختصاص داد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

سال ۹۷ در حالی رو به پایان است که اقتصاد ایران تجربه شوک ارزی و به هم خوردن وضعیت معیشتی را امسال در حافظه خود ثبت و ضبط کرد. همچنین لایحه بودجه سال آینده به عنوان اولین مواجهه رسمی با تحریم ها در دست بررسی و تصویب مجلس است. با این حال، آن چه از مجموع اتفاقات رخ داده در ماه ها و روزهای اخیر بر می آید، این است که اقتصاد ایران به تناظر شرایط جدید، به هیچ عنوان آمادگی کافی را برای مواجهه با این شرایط ندارد. اگر مدل توسعه اقتصادی ذکر شده را در نظر داشته باشیم، می توانیم مصادیق بارزی از اشتباهات سیاستی را در رویدادها و تصمیمات اقتصادی اخیر مشاهده کنیم که در ادامه به سه مورد از آن ها اشاره می شود.

۳-روزنامه وطن امروز

وطن امروز در مورد موضوعی اقتصادی یادداشت خود را منتشر کرده است. قسمتی از یادداشت امروز روزنامه وطن امروز را با هم مرور می کنیم:

تجربه کشورهایی که ارز دیجیتال ملی به صورت متمرکز ایجاد کرده‌اند نشان می‌دهد یا این ارزها شکست خورده‌اند یا حداقل به اهدافی که دنبال آن بودند نرسیده‌اند. با وجود این تجارب، به نظر می‌رسد سیاست‌گذار پولی و مالی ایران دوباره می‌خواهد تجربه کشورهای دیگر را تکرار کند. ارز دیجیتال ملی که بیشتر شبیه توکن پرداخت است با وجود جذابیت‌هایی که دارد نباید باعث توهم‌هایی مانند دور زدن تحریم‌ها یا وسیله‌ای برای تبادل پولی با کشورهای دیگر شود.

۴- روزنامه کیهان

این روزنامه صبح کشور در یادداشتی پیرامون موضوع جهانی سازی نوشت:

رهبران سياسي و چهره هاي اقتصادي و دلالان قدرت و ثروت در حالي در سوئيس جمع شده اند که مشکلات اقتصادی فراوان داخلي و اعتراضات گسترده و پایدار ضد سرمایه داری کشورهاي مدعي جهاني سازي و عدم حضور سران اين کشورها در اجلاس داووس،زمستاني سرد را برای این اجلاس و به تبع آن براي اقتصاد جهاني رقم زده و مخالفت جهاني با سياستها و نتایج جهانی سازی شدیدا بر اجلاس چهل و هشتم سايه سنگيني افکنده و این اجلاس را با سالهاي قبل متفاوت کرده است.

۵- روزنامه جوان

روزنامه جوان در یادداشت صفحه اول امروز در مورد رویدادهای سیاسی در ونزوئلا نوشت. در این یادداشت آمده است:

به‌رغم حمایت ارتش ونزوئلا از نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور این کشور و هشدار روسیه نسبت به هرگونه ماجراجویی جدید در ونزوئلا، مقامات واشنگتن همچنان به بحران‌سازی ادامه می‌دهند. خوان گوایدو که خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرده است، از مردم این کشور خواست در دو تظاهراتی که قرار است ظرف روز‌های آینده در ونزوئلا برگزار شود، شرکت کنند. به گزارش شبکه اسکای نیوز، گوایدو تأکید کرد: «مردم نباید در خانه‌های‌شان بمانند و باید در اعتراض‌های چهار شنبه و شنبه حضور یابند». گوایدو تأکید کرد که این تظاهرات‌ها باید در هر گوشه‌ای از ونزوئلا و حتی شهر‌های جهان برگزار شود.

۶-روزنامه جمهوری اسلامی

این روزنامه با تحلیل حواشی ایجاد شده در مورد نشست ورشو نوشت:

وزارت خارجه آمریکا پس از آگاهی از عدم حضور بسیاری از کشورها و شخصیت‌ها در لهستان به فکر چاره جوئی افتاده و محورهای سیاسی – تبلیغاتی خود را به کلی تغییر داده است. این اقدام با هدف دستیابی به تعداد بیشتر شرکت کنندگان صورت گرفته است. بیانیه وزارت خارجه آمریکا، اهداف اجلاس ورشو را به کلی تغییر داده و آنرا اجلاسی با محوریت «صلح و امنیت در خاورمیانه» معرفی کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری