شما اینجا هستید
آخرین اخبار » آخرین تحولات میدانی نبرد در شمال یمن

در روزهای گذشته عملیات های محتلفی در جبهه جنگ یمن خصوصا در استان عسیر صورت گرفته است. در این عملیات ها که توسط مزدوران سعودی انجام می شود نیروهای ارتش یمن و انصار الله مواضع تحت سیطره خود را حفظ نموده و از ورود سعودی ها به منطقه علب جلوگیری کردند.

در این عملیات ها که جنگنده ها و بالگردهای سعودی در آن مشارکت داشتند و حملات سنگین و گسترده ای را نیز علیه نیروهای یمنی داشتند، علی رغم آتش سنگینی که بر سر نیروهای یمنی بود این نیروها مواضع خود را حفظ نموده و جلوی پیشروی مزدوران سعودی را گرفتند. در پی این علمیات که در چند روز گذشته صورت گرفت، تلافات جانی و ادواتی سعودی ها قابل توجه بوده و در نهایت این سعودی ها بودند که مجبور شدند از محورهای درگیری عقب نشینی کنند. این عملیات ها برای عقب راندن نیروهای یمن طراحی شده، چرا که با نزدیک شدن نیروهای ارتش و انصار الله یمن به نجران، کار برای سعودی ها سخت تر خواهد شد.

از طرف دیگر نیروهای انصار الله با هدف قراردادن یک مرکز تجمع نظامیان عربستان در علب توسط موشک توانستند شمار زیادی از نیروهای مستقر در این پایگاه نظامی را به درک واصل کنند. در این حملات همچنین تعدادی زخمی شده و خسارات زیادی به تجهیزات این پایگاه نظامی وارد شد.

در نجران و در جبهه جنوب غرب این استان، نیروهای تخریب و مهندسی یگان انصار الله و ارتش یمن موفق شدند در عملیاتی با استفاده از تله های انفجاری و کار گذاشتن آن ها در راه کاروان نظامیان سعودی تلفات قابل توجهی از این نیروها بگیرند. در جنوب غرب عسیر نیز با حمله نیروی های یمنی، سعودی ها در منطقه زمینگیر شده و تعدادی از نیروها و تجهیزات آن ها منهدم گردید. جالب است بدانید پس از تهاجم عربستان به یمن، قسمتی از استان نجران در دست نیروهای یمنی قرار گرفته و حدود ۴ سال است این مناطق توسط یمنی ها حفظ شده و حملات ارتش عربستان و نیروهای وابسته به آن ها نتوانسته تاثیری بر این موضوع داشته باشد.

از طرف دیگر در جیزان نیز یگان موشکی انصار الله و ارتش، با موشک های بدر یک خود یکی از محل های تجمع عربستان در جنوب این استان را مورد هدف قرار داده و خساراتی از سعودی ها گرفتند. در عملیاتی در شرق جیزان نیز کاروان نظامی نیروهای سعودی در دام تله های انفجاری یمنی ها افتاده که منجر به کشته و زخمی شدن ۸ سعودی و انهدام خودروهای آن ها شد. در منطقه الدود نیز یک خودروی ضد زره ارتش عربستان با موشک های یگان های موشکی انصارالله منهدم شد.

هرچند جنگ در یمن برای عربستانی ها فرسایشی شده و هر روز تلفات بیشتری در صحنه میدان های نبرد، چه در خاک خود و چه در خاک یمن داده و متحمل هزینه های زیادی سیاسی و مالی می شوند اما در مجموع نیروهای مقاومت در یمن هر روز موفق تر از دیروز بوده و با کمترین امکانات علیه این نیرو ها در حال مقاومت هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری