شما اینجا هستید
آخرین اخبار » پارلمان اروپا خواستار به رسمیت شناختن «گوایدو» در مقام رئیس‌جمهور ونزوئلا شد

پارلمان اروپا امروز (پنجشنبه) با تصویب قطعنامه‌ای «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا را رسما به عنوان رئیس‌جمهور این کشور معرفی کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»،‌ پارلمان اروپا امروز قطعنامه به‌رسمیت شناختن «گوایدو» در مقام رئیس‌جمهوری ونزوئلا را تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، پارلمان اروپا با تصویب این قطعنامه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته تا خوان گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور موقت و مشروع ونزوئلا به رسمیت بشناسند.

پیشتر پارلمان اروپا اعلام کرده بود که در حال بررسی پیش‌نویس قطعنامه‌ای است که بنابر آن «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس‌جمهور مشروع موقت این کشور به رسمیت بشناسد.

پیش نویسی که اواخر وقت چهارشنبه به همین منظور در پایگاه اینترنتی این نهاد اروپایی منتشر شده بود، تأکید داشت: «پارلمان اروپا… آقای گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور موقت و قانونی جمهوری بولیواری ونزوئلا و بر اساس قانون اساسی این کشور به رسمیت می‌شناسد. همانطور که در بند ۲۳۳ آمده است و حمایت همه جانبه خود را از نقشه‌ راه وی اعلام می‌کند.»

دولت آمریکا و متحدانش هفته گذشته خوان گوایدو که بی‌توجه به نتایج انتخابات سال گذشته خود را «رئیس‌جمهور موقت» ونزوئلا خوانده، به رسمیت شناخته و از «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا خواسته‌اند از قدرت کناره‌گیری کند.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری