شما اینجا هستید
آخرین اخبار » نقش فرهنگ در تثبيت و توسعه ارزش‌هاي انقلاب / کاراکتر خوب، کاراکتر مرده است!

به گزارش احسن نیوز روزنامه های مختلف امروز به مطالبی با موضوعات گوناگون پرداختند. در ادامه به اهم مطالب، سرمقاله ها و یادداشتهای مهم روزنامه های صبح کشور می پردازیم.

۱- روزنامه تجارت

این روزنامه صبح روز کشور در یادداشتی در مورد لزوم استفاده از فرصت ساز و کار مالی نوشت:

مديران فرهنگي بايد علاوه برمهارتهاي اداري و انساني، به مهارت اداره مسائل اجتماعي نيزمجهز باشند و توجه به مسائل اجتماعي، مستلزم ايجاد ساختارهاي لازم در سازمانها و تخصيص امكانات و منابع مالي و انساني است . اگرچه در اين مقطع زماني، با توجه به شرايط اقتصادي کشور، تخصيص بودجه فرهنگي با رعايت ضرورت اهميت و اولويت حوزه فرهنگ، صورت نگرفته و هزينه‌هاي بالاي فعاليت‌هاي فرهنگي و توليد آثار، ناديده انگاشته شده است، ليکن در بررسي و تصويب بودجه، سعي بر جبران اين نقص با لحاظ شرايط و اولويت‌ها بوده است.

۲- روزنامه خراسان

روزنامه خراسان یادداشت روز خود را به موضوع درخشش ارتش در زمان پس از پیروزی انقلاب اختصاص داد. در بخشی از این یادداشت که سردار باقری رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آن را نوشته آمده است:

امروز ارتش انقلابی هم راستا و هم افزا با دیگر نیروهای مسلح، به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با رصد و پایش اردوگاه خصم و تحرکات منطقه ای و اقدامات پیرامونی دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی و نیل به قله های حیرت آور و تحسین برانگیز پیشرفت در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری دفاعی و بهره مندی از نیروی انسانی مقتضای شرایط انقلاب اسلامی در نیروهای زمینی، پدافند، هوایی و دریایی موجبات آرامش، اعتماد، اطمینان خاطر و افتخار ایرانیان غیور و انقلابی را فراهم ساخته و لحظه ای از درک و تلاش در ارتقای آمادگی و توان پاسخ گویی به تهدیدهای دشمنان داخلی و بدخواهان میهن اسلامی و تضمین پیش روندگی انقلاب و پیشرفت کشور عزیزمان دریغ نکرده است.

۳-روزنامه وطن امروز

وطن امروز در مورد موضوع ساز و کار مالی اروپا با ایران یادداشت خود را منتشر کرده است. قسمتی از یادداشت امروز روزنامه وطن امروز را با هم مرور می کنیم:

با وجود بازگشایی دولت فدرال ایالات متحده به دنبال تعطیلی یک ماهه، اختلافات ریشه‌ای رئیس‌جمهور آمریکا و کنگره بر سر لایحه بودجه بویژه در بخش مربوط به تامین هزینه اولیه ۵ میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی با مکزیک به قوت خود باقی است. دونالد ترامپ که اخیرا زیر فشار کنگره و جامعه برای بازگشایی دولت، مجبور به امضای لایحه بودجه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی شده بود، حالا به دنبال انتقام از سناتورهای مخالف است.

۴- روزنامه کیهان

این روزنامه صبح کشور در یادداشتی پیرامون موضوع باقتصاد رفتاری نوشت:

موضوعی که شاید در شرایط امروز اقتصادی کشور بتواند کمی کمک حالمان باشد. اگر مقصران وضع اقتصادی امروز را به سه گروه، تحریم‌ها، سوء‌مدیریت‌ها و بخشی از جامعه (احتکار، گرانفروشی و…) تقسیم کنیم، شاید بتوان از این علم میان رشته‌ای کمک گرفت و با تلنگری بر ذهن مردم و حتی مسئولین شرایط را بهبود بخشید.

۵- روزنامه جوان

روزنامه جوان در یادداشت صفحه اول امروز در مورد سینمای ایران نوشت. در این یادداشت آمده است:

اساساً بخش عمده‌ای از سینمای ایران نه تنها رسالتی برای الگوسازی و فرهنگ‌سازی قائل نیست بلکه با این شعار که ما آیینه‌ای مقابل جامعه گرفته‌ایم انبوهی از کاراکتر‌های بی‌ریخت، نامتعادل و غیرعادی را به خورد تماشاگر خود می‌دهد. گویی که اصلاً در این جامعه آدم‌های خوب و مثبت وجود ندارند. جالب است که در قصرشیرین کاراکتر‌های مثبت یا اساساً در حاشیه هستند یا اصلاً جلوی دوربین نمی‌آیند.

۶-روزنامه جمهوری اسلامی

این روزنامه با اشاره راه اندازی ساز و کار مالی با اروپا نوشت:

راه اندازی سازوکار مالی مورد نظر اتحادیه اروپا با ایران موسوم به «اینستکس»، شکست جدیدی برای آمریکا در راه مقابله با جمهوری اسلامی ایران ارزیابی شده است. به موجب این طرح، شرکتی به همین نام در پاریس به ثبت رسیده است. یک کارشناس بانکی از آلمان، ریاست آنرا برعهده دارد و ریاست هیئت نظارت بر آن در اختیار انگلیس خواهد بود.

برچسب ها : ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری