شما اینجا هستید
آخرین اخبار » حلقه محاصره ته‌مانده داعش در شرق سوریه تنگ‌تر شد

«نیروهای دموکراتیک سوریه» تحت حمایت واشنگتن اعلام کرد که در مبارزه برای کنترل آخرین پایگاه‌های داعش در شرق سوریه موفق به بازپس‌گیری مناطق تازه‌ای شده است.

«مصطفی بالی» یک مقام رسانه ای نیروهای دموکراتیک سوریه به خبرگزاری رویترز گفت که نیروهای دموکراتیک سوریه تاکنون ۴۱ پایگاه را به سیطره خود در آوردند، اما در اوایل روز یکشنبه در برابر ضد حملاتی قرار گرفتند که همگی دفع شد.

وی افزود: ۴۰۰ تا ۶۰۰ عضو این گروهک تروریستی، از جمله جنگجویان خارجی و ۵۰۰  تا ۱۰۰۰ غیرنظامی در این باقیمانده منطقه تحت سیطره داعش محاصره هستند.

این سخنگو تاکید کرد: بیش از ۲۰ هزار غیرنظامی در طی ده روز قبل از شروع حمله، تخلیه شده‌ و چند روز آینده، شاهد پایان نظامی این سازمان تروریستی در این منطقه خواهند بود.

«نیروهای دموکراتیک سوریه» که توسط یک ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده حمایت شده بود، روز شنبه برای از بین بردن آخرین بقایای گروهک تروریستی داعش در شمال و شرق سوریه، تهاجمی را آغاز کرد.

امروز رسانه داعش موسوم به خبرگزاری «اعماق» مدعی شد که در بمباران ائتلاف آمریکایی و حمله نیروهای کرد در شرق سوریه در منطقه باغوز، حدود صد نفر از مردم منطقه کشته یا زخمی شده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده که قصد دارد نیروهای خود را از سوریه خارج کند، روز چهارشنبه گفت که پیش بینی می‌شود این هفته ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده بازپس گیری تمام سرزمین‌های تحت کنترل تروریست‌ها را اعلام رسمی کند.

منبع: فارس

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری