شما اینجا هستید
آخرین اخبار » و حالا دهه پنجم انقلاب/ ایرانی‌ها با حضور میلیونی خود در خیابان‌ها‌ به آمریکا سیلی زدند

به گزارش احسن نیوز روزنامه های مختلف امروز به مطالبی با موضوعات گوناگون پرداختند. در ادامه به اهم مطالب، سرمقاله ها و یادداشتهای مهم روزنامه های صبح کشور می پردازیم.

۱- روزنامه تجارت

این روزنامه صبح روز کشور در یادداشتی در مورد حضور مردم ایران در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت:

هر روز که به ۲۲ بهمن ۹۷ نزديک تر مي‌شديم، هجمه‌ها به سالروز پيروزي انقلاب و تشکيل نظام جمهوري اسلامي‌ايران بيشتر مي‌شد. دشمنان نظام از جمله آمريکا و رژيم صهيونيستي آنچنان ادبياتي به کار مي‌بردند که گويا اهرم فشار را در اختيار دارند به نوعي که جان بولتون، پمپئو و ترامپ به نمايندگي از دولت آمريکا اصرار داشتند چنين القا کنند که مردم ايران چهلمين سال پيروزي انقلاب را نخواهند ديد. از سوي ديگر … نتانياهو و برخي مقامات رژيم صهيونيستي در کنار اپوزيسيون خارجي نيز خبر از نابودي نظام جمهوري اسلامي‌تا قبل از ۲۲ بهمن مي‌دادند. اظهارات اين افراد به اندازه‌اي محکم بود که هر شنونده ساده لوحي را دچار اشتباه مي‌کرد.

۲- روزنامه خراسان

روزنامه خراسان یادداشت روز خود را به ورود انقلاب به دهه پنجم حیاتش اختصاص داد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

ما چون خودمان درون واقعه هستیم نمی توانیم به درستی درک کنیم که امروز چه اتفاقی افتاد. اگر ذهن خود را از نگاه جزءنگر فارغ کنیم و با نگاهی کلان و از افقی بالا نگاه کنیم می توانیم بفهمیم که امروز یک  اتفاق تاریخی روی داد. در اوج مشکلات اقتصادی بخش زیادی از مردم که اتفاقا بیشتر با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند، به گونه ای مدافع انقلاب هستند که بی هیچ زور و انگیزه مادی به خیابان ها می آیند و مجددا مهر حمایت شان را  از انقلاب  بر پای انقلابی می زنند که نتوانسته برخی از آرمان هایش  را آن گونه که شایسته و بایسته بوده محقق کند.

۳-روزنامه وطن امروز

وطن امروز نیز گزارش خود را در مورد موضوع حماسه مردم در راهپیمایی دیروز منتشر کرده است. قسمتی از گزارش امروز روزنامه وطن امروز را با هم مرور می کنیم:

جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی روز گذشته در بیش از هزار شهر و ۱۰ هزار روستا در سراسر کشور با شعار «افتخار به گذشته، امید به آینده» برگزار شد.
به گزارش «وطن‌‌امروز»، راهپیمایی بزرگداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن دیروز در شرایطی برگزار شد که با وجود سرمای زمستانی و بارش شدید برف و باران در اقصی نقاط کشور، اقشار مختلف مردم و بویژه جوانان به خیابان‌ها آمده و بار دیگر بیعت خود با نظام اسلامی و آرمان‌های امام و انقلاب را تازه کردند.

۴- روزنامه کیهان

این روزنامه صبح کشور در گزارشی پیرامون موضوع بازتاب های حرکت مردم در روز ۲۲ بهمن ۹۷ نوشت:

تظاهرات دیروز مردم ایران در ۱۰۰۰ شهر و ۱۰ هزار روستا که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، تحلیلگران و ناظران را متحیر و مبهوت کرد. این تظاهرات در شرایطی برگزار شد، که به اعتراف خود آمریکایی‌ها، ملت ایران تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داشته‌اند و به همین خاطر، گمان می‌رفت که جمعیت اندکی به خیابان‌ها بیایند، ولی آنچه به وقوع پیوست، کاملا غافلگیرکننده بود؛ مردم در بیش از ۱۰۰۰ شهر و حدود ۱۰ هزار روستا به خیابان‌ها آمدند و ۴۰ سالگی انقلاب را با شکوه هرچه تمام‌تر جشن گرفتند. این تظاهرات بزرگ بدون هیچگونه اتفاق امنیتی و در کمال آرامش و همدلی برگزار شد.
در هر صورت، ملت ایران بار دیگر حماسه‌ای را رقم زد که همه دوستان و رسانه‌های بی‌طرف، زبان به تحسین گشودند و دشمنان نیز یا سکوت کرده‌اند و یا مجبور شده‌اند، هرچند به طور موجز و مختصر، آن را پوشش بدهند.

۵-روزنامه جمهوری اسلامی

این روزنامه با اشاره به حضور مردم در صحنه راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت:

شیرینی مشاهده ناکامی ترامپ و همسرایانش که بارها گفتند ایران چهلمین سال انقلاب را نخواهد دید، شیرینی جشن چهل سالگی انقلاب را مضاعف کرد. راه پیمائی یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال تجدید میثاق ملت ایران با امام و شهدا در آغاز پنجمین دهه عمر انقلاب اسلامی بود.
انقلاب اسلامی اکنون وارد پنجمین دهه خود شده و این واقعیت برای ملت‌ها پیام بزرگی دارد و پیام آن به دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، بزرگ‌تر است. ملت‌ها با مشاهده موفقیت ملت ایران در عرصه مقاومت در برابر بزرگ‌ترین قدرت سلطه گر جهان و حتی غلبه کردن بر اتحاد قدرت‌های سلطه گر شرق و غرب در میدان‌های جنگ و تحریم، این درس بزرگ تاریخی را فرا گرفتند که اراده ملت‌ها می‌تواند بر تمام قدرت‌ها غلبه کند.
این مقاومت درس آموز، از موهبت‌های الهی است که توسط عبد صالح خدا حضرت امام خمینی به ملت ایران ارزانی شد و البته این ملت بزرگ نیز در طول ۴۰ سال گذشته ثابت کرد که شایستگی چنین نعمتی را دارد و می‌تواند برای سایر ملت‌ها الگو باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری