شما اینجا هستید
آخرین اخبار » سایه سنگین اتهام فساد مالی بر سفر نتانیاهو به روسیه

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه برای دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه عازم مسکو می شود.

در این میان کابینه رژیم صهیونیستی و رسانه های مرتبط با آن از جمله صفحه این رژیم در توئیتر هیاهوی گسترده ای را در خصوص سفر نتانیاهو به اره انداخته و پیام های متعددی را درباره آن منتشر می کنند.

برای مثال در یکی از این پیام ها آمده است: بنیامین نتانیاهو پیش از پرواز به مسکو با اشاره به اقدامات اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران در سوریه گفت: وقتی می‌گویم علیه استقرار حكومت در سوریه اقدام می‌کنیم، این یک گفته توخالی نیست.

اما در این میان روند تحولات در سرزمین های اشغالی حکایت از آن دارد که نتانیاهو در آستانه محکوم شدن در پرونده های فساد مالی است.  به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال صدور حکم قضایی برای پرونده هایی که نتانیاهو در آن ها متهم به فساد مالی است، وی تصمیم گرفته است تا برنامه سفر خود به روسیه را کوتاه کند.

براساس این گزارش، نتانیاهو برنامه بازگشت خود به سرزمین های اشغالی را برای روز پنجشنبه تنظیم کرده بود؛ اما وی تصمیم گرفته تا پس از دیدار روز چهارشنبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، به سرزمین های اشغالی بازگردد.

این رسانه صهیونیستی دلیل این تصمیم نتانیاهو را اقدام «آویخای مندلبیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی برای انتشار حکم خود در خصوص اعلام جرم علیه نتانیاهو عنوان کرده است.
خانواده نتانیاهو در ماه های اخیر درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها و بارها اخبار آن در صدر رسانه ها قرار گرفته است؛پرونده هایی که در رسانه ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «پرونده ۲۰۰۰»، «پرونده ۳۰۰۰» و «پرونده ۴۰۰۰» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستکم ۱۲ بار در پرونده های هزارگان خود، به بازجویان پلیس پاسخ داده که علاوه بر پرونده های مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنها است.
نتانیاهو در پرونده موسوم به ۱۰۰۰، متهم است که مبلغی در حدود ۳۰۰ هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سوی سرمایه داران دریافت کرده است.

در پرونده ۲۰۰۰ نیز نخست وزیر رژیم جعلی اسرائیل، متهم به زد و بند با «ارنون موزس» ناشر روزنامه معروف «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی بوده تا پوششی مثبت از او و فعالیت هایش در این روزنامه داده شود، در عوض هم روزنامه «اسرائیل هیوم» یعنی رقیب یدیعوت آحارونوت از سوی دولت تحت فشار قرار گیرد.

پر سر و صداترین پرونده نتانیاهو اما به ۳۰۰۰ شهره است؛ پرونده ای که مربوط به خرید سه زیر دریایی آلمانی توسط رژیم صهیونیستی است و در سال ۱۳۹۵ جنجال زیادی راه انداخت و برخی از نمایندگان کنیست (پارلمان) و سیاستمداران اسرائیلی، نخست وزیر را به دلیل اعمال نفوذ و کسب منافع از مساله ای مرتبط با امنیت ملی رژیم اشغالگر و بودجه جنگی اسرائیل به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

منبع: مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری