شما اینجا هستید
آخرین اخبار » قهرمان شدن در ماندن است /طرح واره اقتصاد در بیانیه گام دوم انقلاب

به گزارش احسن نیوز روزنامه های مختلف امروز به مطالبی با موضوعات گوناگون پرداختند. در ادامه به اهم مطالب، سرمقاله ها و یادداشتهای مهم روزنامه های صبح کشور می پردازیم.

۱- روزنامه تجارت

این روزنامه صبح روز کشور در یادداشتی در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی نوشت:

امروز مردم به مسئولان به دليل وجود مفاسد اقتصادي در کشور بي اعتماد شده اند، لذا سامانه‌اي که دولت براي اعلام مفاسد پيشنهاد کرده بايد هرچه سريعتر راه اندازي شود تا مردم مفاسد اقتصادي را گزارش دهند. در سامانه مبارزه با مفاسد اقتصادي بايد حق کشف براي مردم در نظر گرفته شود.

۲- روزنامه خراسان

روزنامه خراسان یادداشت روز خود را به موضوع بیانیه رهبر انقلاب و جنبه های اقتصادی آن اختصاص داد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

بیانیه رهبری در آستانه ورود به چله دوم انقلاب را می‌توان قرائتی اصیل از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)دانست که بعد از سال ها، از زبان رهبر آن به جامعیت و تمامیت بیان می‌شود.
این پیام که در دو بخش تجربه نگاری ۴۰ ساله انقلاب کم نظیر اسلامی و نیز هفت توصیه آسیب شناسانه در ابعاد مختلف ارائه شده، توانسته است با خیلی از سلایق مختلف ارتباط برقرار و از معبر هویت دینی و ملی، راه کامیابی ملت ایران را برای آینده ترسیم کند. در این زمینه و از منظر اقتصادی، می‌توان به پنج برداشت از این بیانیه اشاره کرد.

۳-روزنامه وطن امروز

وطن امروز در مورد استعفای ظریف و حواشی آن یادداشتی منتشر کرده است. قسمتی از این یادداشت امروز روزنامه وطن امروز را با هم مرور می کنیم:

من دقیقا نمی‌دانم آقای ظریف به کدام دلایل در روز سفر تاریخی و پیروزمندانه بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به ایران استعفا کرده است. این را هم نمی‌دانم که سرانجام این اقدام شاذ و بی‌ملاحظه به کجا خواهد انجامید. علاوه بر این نمی‌دانم جناب رئیس‌جمهور چرا وزیر امور خارجه- که همین اخیرا به سوریه رفته بود- را برای دیدار آقای اسد فرانخوانده است. چیزهای مختصری را اما می‌دانم که بد نیست برای شما و آقای ظریف برشمارم.

۴- روزنامه کیهان

این روزنامه صبح کشور در یادداشتی پیرامون موضوع استعفای دکتر ظریف نوشت:

آقای ظریف با دنیای سیاست آشناست و حتی اگر در این عرصه کاستی‌هایی هم داشته باشد به یقین از بایدها و نبایدهای آن بی‌خبر نیست و دقیقا به همین علت است که استعفای ایشان در شرایط کنونی سؤال‌بر‌انگیز به نظر می‌رسد. ایشان پیش از این هم دستکم دو بار اقدام به استعفا کرده بود که با موافقت رئیس‌جمهور روبرو نشده بود. بنابراین باید به دیگران حق بدهند که استعفای ایشان را در حال و هوای کنونی کشور به گونه‌ای متفاوت با شرایط عادی تفسیر کنند و بعید است که این احتمال از نگاه جناب آقای دکتر ظریف دور مانده باشد.

۵- روزنامه جوان

روزنامه جوان در یادداشت امروز در مورد استعفای ظریف نوشت. در این یادداشت آمده است:

در طول چندسال اخیر چندین بار با دکتر ظریف جلسه رسانه‌ای داشته‌ایم. از حیث روانشناسی او را مصداق جمله معروف امام به محمد علی انصاری یافتم، یعنی «متدین و احساساتی» بودن با هم در ظریف جمع شده است. به همین دلیل در همه جلساتی که با ایشان داشتیم نوبت پرسش و پاسخ که می‌رسید از کوره در‌می‌رفت و فریاد بلندش موجب تعجب همگان می‌شد.

۶-روزنامه جمهوری اسلامی

این روزنامه با اشاره به برخی حواشی پیرامون صحبت های رییس مجلس نوشت:

اهمیت زیاد مطبوعات حداقل در قانون اساسی ما نشان می‌دهد که این رسانه‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه مهمی دارند.مطبوعات چشم و گوش مردم محسوب شده وبه عنوان زبان گویای مردم نقش مهمی در اطلاع‌رسانی صحیح و نقد عملکرد مسئولان دارند. بر این اساس مطبوعات همانگونه که در قانون اساسی و قانون مطبوعات تصریح شده نقش موثری در اعتلای جامعه دارند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری