شما اینجا هستید
آخرین اخبار » سرباز اگر به خانه آخر برسد وزیر می‌شود!/نبض قرآن می‌زند در سوره پیشانی‌ات

به گزارش احسن نیوز روزنامه های مختلف امروز به مطالبی با موضوعات گوناگون پرداختند. در ادامه به اهم مطالب، سرمقاله ها و یادداشتهای مهم روزنامه های صبح کشور می پردازیم.

۱- روزنامه تجارت

این روزنامه صبح روز کشور در یادداشتی در مورد کیفیت زندگی مردم نوشت:

نبايد متفاوت از جامعه باشيم بلکه بايد طوري در جامعه قدم برداشت و حرکت کرد که تفاوتي بين شخص و جامعه ايجاد نشود، اگرچه که بايد در افکار، تلاش، سازندگي و توسعه منحصر بود اما در سبک زندگي حداکثر بايد ۳۰ درصد با يکديگر متفاوت باشيم مگر اينکه يک طبقه خاص باشيم و اگر اينها در جامعه ايجاد شود، نمي‌پسندم و هميشه تلاش خودم نيز اين بوده که سعي کنيم با تمام هموطناني که در حال مراوده و ارتباطات کاري هستيم، سبک و سياق زندگيمان تقريبا در يک سطح باشد.

۲- روزنامه خراسان

روزنامه خراسان یادداشت روز خود را به موضوع افزایش حقوق کارمندان اختصاص داد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

مجلس روز گذشته، افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه را معادل ۲۰ درصد تعیین کرد تا بدین ترتیب، همه پیشنهادها برای افزایش پلکانی حقوق و رقم ثابت افزایش حقوق برای کارمندان که با هدف افزایش بیشتر برای دریافتی‌های کمتر مطرح شده بود، بی نتیجه بماند و مجلس برای سال ۹۸ و در شرایطی که قدرت خرید حقوق بگیران از جمله کارمندانی که حقوق‌های پایین دریافت می‌کنند، آسیب جدی دیده است، ضریب ثابتی برای افزایش حقوق در نظر بگیرد.

۳-روزنامه وطن امروز

وطن امروز در مورد دین و قرآن در ادبیات پس از انقلاب آن یادداشتی منتشر کرده است. قسمتی از این یادداشت امروز روزنامه وطن امروز را با هم مرور می کنیم:

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و تکانه‌هایی که از وقوع انقلاب اسلامی در همه ارکان جامعه – از جمله شعر و ادبیات- ایجاد شد، ادبیات معاصر در یک دگردیسی ناگزیر، به هویت جدیدی دست یافت. هویتی منبعث از جهان‌بینی توحیدی و مبتنی بر آموزه‌های دینی و قرآنی. نسل شاعران جوان و نوجوی انقلاب نیز با درک این ضرورت که جامعه به ادبیاتی متجانس و همگون با دین و ارزش‌های دینی نیاز دارد، به تکاپو افتادند تا با بهره‌گیری از میراث بی‌بدیل و ماندگار «قرآن و عترت»، دست به خلق و آفرینش آثار فاخر ادبی ‌زده و با رویکردی اجتهادگونه به تبیین و تحلیل مضامین بلند دینی بپردازند.

۴- روزنامه کیهان

این روزنامه صبح کشور در یادداشتی پیرامون موضوع ابعاد بیانیه رهبر انقلاب نوشت:

بیانیه اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، که به‌درستی «بیانیه گام دوم انقلاب» نام نهاده شده است و‌ در واقع، نقشه راه ‌چهل سال دوم انقلاب را ترسیم می‌کند، حاصل و عصاره‌ای از تجربیات، علم، حکمت و مدیریت رهبر بی‌بدیلی است که از همان روزهای آغازین  انقلاب، بلکه سالها قبل از آن، در تمامی صحنه‌ها و گردنه‌های حساس انقلاب، ‌حضور تاثیرگذار و تعیین‌کننده داشته و از دل حوادث سهمگین و خطرناک، که هر یک به تنهایی برای از پای درآوردن یک نظام نوپای بعد از انقلاب، کافی بودند، پیروز و سربلند بیرون آمده و ایران اسلامی را، با قدرت و اقتدار مثال‌زدنی و همراه با سه اصل اساسی عزت، حکمت و مصلحت، به سوی قله‌های عظمت و افتخار هدایت کرده است. به‌گونه‌ای که امروز، پس از گذشت چهار دهه  از عمر پرخیر و برکت انقلاب  اسلامی و بنا‌بر اذعان و اعتراف مکرر هم دوستان و هم دشمنان قسم‌خورده و ریز و درشت منطقه‌ای و فرامنطقه‌، به قدرت برتر منطقه تبدیل شده‌ایم و تمامی این راه سخت و طولانی را هم با پای خود طی کرده‌ایم، آن هم در اوج ظالمانه‌ترین و غیرانسانی‌ترین تحریم‌هایی که تاریخ به یاد دارد.

۵- روزنامه جوان

روزنامه جوان در یادداشت امروز در مورد استعفای ظریف نوشت. در این یادداشت آمده است:

وزیری که مثل همه وزیران، خود را «سرباز خدمتگزار» نظام و مردم می‌داند، به خاطر آنکه دفتر رئیس‌جمهور او را سهواً یا عمداً به دیدار روحانی – اسد دعوت نکرد، استعفا داد و پس از آنکه خبر اول جهان را به فاصله یک ساعت از خبر دیدار پیروزمندانه رهبری با اسد به خبر استعفای قهرآمیز خود تبدیل کرد و استعفایش هم مطابق پیش‌بینی پذیرفته نشد، به سر کار خود بازگشت. اما اگر کسی اسماً وزیر است و حقیقتاً خود را یک سرباز می‌داند، باید این را هم بداند که یک سرباز اگر به خانه آخر برسد، وزیر می‌شود و در غیر این صورت یک سرباز خودی چه بسا مانعی برای کیش و مات حریف است.

۶-روزنامه جمهوری اسلامی

این روزنامه با اشاره به استعفای دکتر ظریف نوشت:

وقایع پس از استعفای دکتر ظریف وزیر امور خارجه،‌ واقعیت‌هائی را نمایان ساخت که نمی‌توان از کنار آنها گذشت. ثبت تفسیری و تشریحی این واقعیت‌ها در تاریخ کشورمان دارای اهمیت زیادی است.
یکی از این واقعیت‌ها این است که حمایت عمومی از دکتر ظریف و تقاضا از رئیس‌جمهور برای نپذیرفتن استعفای او نشان داد مردم در برابر حوادثی که ممکن است به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خدشه‌ای وارد کنند بسیار حساس هستند. این دغدغه عمومی که حتی در خارج از مرزها نیز احساس شد، بسیار ارزشمند است و پیام مهمی برای دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دارد. آنها باید بفهمند که انقلاب اسلامی بخشی از هویت مردم ایران است و این مردم همواره آماده حراست از نظام جمهوری اسلامی و خادمان صدیق آن هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری