شما اینجا هستید
آخرین اخبار » شهیدی که حاج قاسم برایش صدقه کنار می گذاشت

در سلسله مطالب معرفی کتاب، امروز یکی از کتاب های پرفروش بازار کتاب را معرفی خواهیم کرد.

عمار حلب نام کتابیست که محمد علی جعفری در مورد شهید مدافع حرم، محمد حسین محمد خانی نوشته است. این کتاب که ۴۴۸ صفحه دارد روایتی حول محور شخصیت این شهید بزرگوار است که از زبان دوستان و نزدیکان ایشان نقل شده و نویسنده با قلمی روان آن را به نگارش درآورده است.

اگر بخواهیم این کتاب را در توصیف کنیم باید بگوییم عمار حلب بوی امام حسین علیه السلام را می دهد. در جای جای کتاب، با توجه به شخصیت سوژه یعنی شهید محمدخانی، دائما اسم روضه، اشک و عزاداری برای امام حسین علیه السلام و هیئت به میان می آید. چرا که شهید ارادت خاصی به سالار شهیدان داشته است. از طرف دیگر چون هم هیئتی دانشجویی در شهر خود تاسیس نموده بوده و در آن مداحی نیز می کرده به نحوی می توان گفت سرنوشتش نیز مثل اربابش شده است.

این کتاب که توسط انتشارات روایت فتح در قطع پالتویی منتشر شده، هم اکنون به چاپ نهم رسیده و استقبال از آن روز به روز بیشتر می شود.

قسمی از این کتاب در مورد شخصیت این شهید بزرگوار را با هم مرور می کنیم:

آدم مثل چاله می ماند دیگر. ممدحسین بیل اول را که ریخت، هواخواهش شدم. از او چیزهای ظاهری یاد نگرفتم. الان هم لباس پوشیدنم مثل سابق است. او تیپ خودش را می زد، من هم تیپ خودم.
وقتی شیش جیب می پوشید، دل و روحم را می برد. لاتی بود؛ ولی یقه آخوندی اش توی کتم نمی رفت. با آن موتور جنگی اش! انگار جنگ تحمیلی است. قار قار قار می چرخید دور دانشگاه. منم تیپم تیریپ زرنگی بود. توی محله های پایین شهر تهران یا جاهای خلاف، تیریپ میزنند به اسم زرنگی؛ کتانی ZX، تیشرت شلوار بگ و موی بوکسوری و…

 

هر چند که در این کتاب به ابعاد شخصیتی مختلفی از شهید پرداخته شده، اما یک موضوع بیشتر برجسته شده و آن هم اخلاق خوش محمدحسین و جذابیت او برای نسل جوان است. می توان گفت این کتاب به نحوی به دور از اغراق، شخصیت یک انسان شهادت طلب و خداجو را که قبل از مر به شهادت رسیده روایت می کند!

مطالعه این کتاب را به همه جوانان توصیه می کنیم!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری