شما اینجا هستید
آخرین اخبار » نتانیاهو در روسیه بدنبال چیست؟

در روزهای گذشته نتانیاهو با سفر به روسیه و دیدار با پوتین مسائل مختلفی را مطرح نمود. مسائلی که با مطرح نمودن آن سعی داشت رابطه خود با روسیه را به نحوی بهبود بخشد. این رابطه که با مورد هدف قرار گرفتن هواپیمای ایلوشن روسیه در هنگام عملیات در خاک سوریه اتفاق افتاد مستقیما بوسیله رژیم صهیونیستی ساقط شد و پس از آن رابطه روسیه و رژیم صهیونیستی به تیره و تاری کشید. این اختلافات تا حدی پیش رفت که حتی روسیه تهدیدهای سختی علیه صهیونیست ها بیان نمود و صهیونیست ها نیز به همین خاطر به مقدار یادی از مواضع خود پا پس کشیدند.

اما در این روزها نتانیاهو با سفر به روسیه ثایت کرد که از هر فرصتی برای بهبود روابطش با کشورها، بهبود جایگاه نامناسبش در افکار عمومی داخلی و بالاخره مبارزه با ایران استفاده می کند. جالب است بدانید از محورهای مذاکرات نتانیاهو با پوتین در دیدار اخیرشان در کرملین، درخواست از مسکو برای دورنگهداشتن ایران از سوریه بوده است! چرا که جمهوری اسلامی ایران به تعبیری با توجه به شکست دادن تروریست ها در سوریه به سرزمین های اشغالی نزدیک تر شده و از نظر جغرافیایی با محل استقرار صهیونیست ها هم مرز شده است.

اما هدف نتانیاهو از این سفر، برای مصرف داخلی خود در انتخابات آینده است. نتانیاهو در تکاپو برای جمع کردن رای بیشتر به منظور جلب رای شهرک نشینان صهیونیست است تا بتواند با دیگر ناکارامدی دولتش در اداره سرزمین های اشغالی و همچنین مفاسد شخصی و دولتی را با انتخاب شدنش به مقام نخست وزیری کمرگ تر کند. در حقیقت پیام این سفر بنیامین نتانیاهو برای شهرک نشینان این است که وی تمام تلاش خود را برای بزرگترین تهدید علیه امنیت اسراییل یعنی ایران انجام داده و اگر امروز تهدیدهای علیه رژیم صهیونیستی در حال پیشرفت است این موضوع به خاطر حمایت کشورهایی دیگر از ایران است و با سفر به این کشور نتانیاهو می خواهد رضایت آن ها برای مبارزه با ایران کسب نماید.

با توجه به شکست های اخیر صهیونیست ها در منطقه، خصوصا دیدار رییس جمهور سوریه با رهبر انقلاب و رییس جمهور کشورمان و از طرف دیگر دعوت دکتر ظریف از طرف وزارت خارجه سوریه برای سفر به این کشور و پیوندهای قابل توجه میان ایران و روسیه در مجموع می توان گفت این مذاکرات و تلاش های نتانیاهو پیامی جز شکست صهیونیست ها را به افکار عمومی مخابره نمی کند. حتی اگر این پیوندها را در نظر نگیریم، منافع مشترک سه کشور ایران، سوریه و روسیه دلیل محکمی برای کنار هم بودنشان بوده که برای این اهداف نیاز به برقراری روابط محکم و در کنار هم بودن سه کشور نیاز است. یکی از مهم ترینِ این اهداف، تامین امنیت مرزهای سه کشور و در نتیجه بالا رفتن سطح امنیت منطقه مهم غرب آسیا خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری