شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اسرائیل آماده جنگ با حزب الله لبنان نیست

یک پایگاه خبری رژیم صهیونیستی به ناتوانی این رژیم در برابر تهدیدات موشکی به ویژه در جبهه شمالی و آماده نبودن تل آویو برای جنگ با حزب الله اذعان کرد.

پایگاه نیوز ۱ رژیم صهیونیستی تحلیل کرد: اسرائیل توان مقابله با موشکهایی که از لبنان یا سوریه در صورت وقوع درگیری نظامی در جبهه شمالی شلیک خواهند شد، را ندارد. سامانه مختلفی از جمله گنبد آهنین و حیتس نمی توانند موشک هایی که به جبهه داخلی اسرائیل شلیک خواهد شد را رهگیری کند.

این رسانه صهیونیست به نقل از «دان روگل» مهندس شرکت صنایع امنیتی رافائل این رژیم آورده است: اسرائیل تعداد کافی موشکهای رهگیر برای حمایت از حریم هوایی خود در برابر موشک هایی که به آن شلیک می شود را ندارد. هر موشکی که به اسرائیل شلیک می شود نیاز به یک موشک از سوی اسرائیل دارد تا آنرا رهگیری کند و منهدم کند و این با توجه به این است که حزب الله لبنان موشکهای زیادی دارد.

پایگاه نیوز ۱ گزارش داد: حزب الله می تواند بیش از ۲۰۰۰ موشک در روز در صورتی رویارویی آتی شلیک کند و با این تفاسیر هزینه رهگیری خنثی سازی موشکهایی که شلیک می شود برای اسرائیل بیش از ۱.۳ میلیارد دلار خواهد بود و حال اگر جنگ آتی ۲۰ تا ۳۰ روز ادامه پیدا کند هزینه نهایی آن چقدر خواهد شد؟

منبع: مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری