شما اینجا هستید
آخرین اخبار » جعفری: هرگونه حضور نظامی بیگانگان در سوریه تجاوزگری محسوب می‌شود

بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که قانون اساسی و تمام امور مربوط به آن مسئله ای حاکمیتی است که فقط مردم سوریه بدون دخالت خارجی درباره آن تصمیم خواهند گرفت.

وی افزود: هرگونه روند سیاسی که ادامه مبارزه با تروریسم و پایان دادن به حضور غیرقانونی بیگانگان در خاک سوریه و حفظ وحدت و تمامیت ارضی و استقلال آن را مورد توجه قرار ندهد راه حلی غیر واقعی است و نمی توان هیچ افقی برای آن متصور بود.

جعفری اظهار داشت: جیر پیترسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه ماه گذشته در جریان سفر به دمشق مذاکرات مفیدی انجام داد و ما تاکید کردیم که آماده همکاری برای پیشبرد موفقیت نماینده سازمان ملل در زمینه تسهیل مذاکرات سوری سوری به رهبری دولت است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بر آمادگی دولت سوریه برای گفت‌وگو با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل درباره موضوعات مربوط به همکاری بین سازمان ملل و سوریه تاکید کرد.

این مقام سوری تصریح کرد: طرف‌هایی که در امور داخلی سوریه دخالت و برای تحمیل برنامه ها و شروط قبلی خود تلاش می کنند همان کسانی هستند که آغاز کار کمیته تدوین قانون اساسی را به تاخیر می اندازند.

وی تاکید کرد که هرگونه روند مربوط به قانون اساسی سوریه باید بر این اساس انجام شود که ملت سوریه صاحبان انحصاری حق تعیین سرنوشت کشورشان بدون دخالت خارجی هستند.

جعفری بار دیگر خواستار پایان حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی، فرانسوی، انگلیسی و ترکیه‌ای و انحلال ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با گروه تروریستی داعش شد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بر مخالفت قاطعانه کشورش با اظهارات خصمانه آمریکا مبنی بر ادامه حضور بخشی از نیروهای این کشور در سوریه به بهانه های مختلف تاکید کرد.

وی تاکید کرد که هرگون حضور نظامی بیگانه بدون موافقت دولت سوریه تجاوز محسوب شده و باید فورا پایان یابد.

منبع: تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری