شما اینجا هستید
آخرین اخبار » سهم ۳۰ درصدی آلمان از کل صادرات اروپا به ایران/ ایتالیا بزرگترین واردکننده از ایران شد

آمارهای یورواستات نشان می دهد آلمان بزرگترین صادرکننده کالا به ایران در میان کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۸ بوده است.

آلمان در این سال ۲٫۷۰۹ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده است که معادل ۳۰ درصد کل صادرات اتحادیه اروپا به ایران در این سال بوده است.

صادرات آلمان به ایران در سال ۲۰۱۸ با افت ۸ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. آلمان در سال پیش از آن ۲٫۹۵۷ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

ایتالیا با ۱٫۶۸۷ میلیارد یورو و فرانسه با ۸۹۵ میلیارد یورو به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از نظر میزان صادرات کشورهای اروپایی به ایران در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته اند.

در بخش واردات کالا از ایران نیز، ایتالیا در صدر کشورهای اروپایی قرار گرفته است. این کشور در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۲٫۹۲۵ میلیارد یورو کالا از ایران وارد کرده است که این رقم معادل ۳۱ درصد کل واردات اروپا از ایران در سال ۲۰۱۸ بوده است.

واردات ایتالیا از ایران در سال ۲۰۱۸ با افت ۱۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. ایتالیا در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۳٫۳۶۷ میلیارد یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

اسپانیا با ۲٫۰۲۵ میلیارد یورو و فرانسه با ۱٫۵۳ میلیارد یورو به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از نظر میزان واردات از ایران در میان کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته اند.

منبع: تسنیم

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری