شما اینجا هستید
آخرین اخبار » اعلام جنگ تجاری در فضای سایبری با ادامه تحریم اپلیکیشن‌های ایرانی / تجربه‌ای که نباید تکرار شود

به گزارش احسن نیوز روزنامه های مختلف امروز به مطالبی با موضوعات گوناگون پرداختند. در ادامه به اهم مطالب، سرمقاله ها و یادداشتهای مهم روزنامه های صبح کشور می پردازیم.

۱- روزنامه تجارت

این روزنامه صبح روز کشور در یادداشتی در مورد بیکاری و عواقبآن برای مردم جامعه نوشت:

 توجه به اشتغال مهمتر از پرداخت وام ازدواج است و به طور قطع اگر بهبود وضعيت اشتغال در کانون توجه دولت قرار گيرد نيازي به ارائه وام ازدواج نخواهد بود در واقع بهبود وضعيت اشتغال بايد به گونه‌اي باشد که تمامي‌افراد از سن ۲۰ سالگي فرصت شغلي داشته باشند البته شغل بايد پايدار و ثابت باشد نه کوتاه مدت و موقت، از امنيت لازم برخوردار و از سويي ميزان دريافتي…

۲- روزنامه خراسان

روزنامه خراسان یادداشت روز خود را به موضوع جلسه مجلس برای بررسی لایحه بودجه۹۸ اختصاص داد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

مجلس امروز  بررسی لایحه بودجه ۹۸ را با تصمیم گیری درباره نحوه اختصاص یارانه ارزی به اتمام خواهد رساند. تصمیمی که به دلیل حساسیت فراوان آن، مجدد از سوی رئیس مجلس به کمیسیون تلفیق بازگردانده شد تا با مصوبه این کمیسیون و طرح آن در جلسه علنی امروز مجلس، تکلیف اختصاص ارز برای کالاهای اساسی مشخص شود.

۳-روزنامه وطن امروز

وطن امروز در مورد انتخابات اتاق بازرگانی یادداشتی منتشر کرده است. قسمتی از این یادداشت امروز روزنامه وطن امروز را با هم مرور می کنیم:

انتخابات نهمین دوره اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور امروز در حالی برگزار می‌شود که ائتلاف‌های عجیب و غریب نوید یک انتخابات بی‌سابقه با نتیجه‌ای غیرمعمول را می‌دهد.
تعداد اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ۶۰ نفر است که ۲۰ نفر توسط دولت و ۴۰ نفر دیگر در انتخابات اتاق بازرگانی که هر ۴ سال یک‌بار برگزار می‌شود، انتخاب می‌شوند. تمام افرادی که کارت بازرگانی فعال یا کارت عضویت در اتاق‌های بازرگانی دارند می‌توانند در انتخابات اتاق‌های بازرگانی شرکت کنند.

۴- روزنامه کیهان

این روزنامه صبح کشور در یادداشتی پیرامون موضوع مذاکرات آمریکا و کره شمالی نوشت:

دور دوم مذاکرات «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» پنج‌شنبه گذشته گویا، با حالت «قهر» از سوی طرفین تمام شده است. روایت‌هایی متفاوت و بعضا متناقضی از آنچه بین رهبران این دو کشور اتمی گذشته، منتشر می‌شود که قضاوت دقیق بر روی این مذاکره را کمی سخت می‌کند؛ اما آنچه مسلم است اینکه، این نشست شکست خورده و نتایج آن با آنچه احتمالا تصور می‌شد، فاصله زیادی داشته است. اما چرا این مذاکرات شکست خورد؟

۵- روزنامه جوان

روزنامه جوان در یادداشت امروز در مورد تحریم اپلیکیشن های ایرانی توسط اپل نوشت. در این یادداشت آمده است:

در واکنش به این ماجرا محمدجعفر نعناکار، مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران اقدام اپل درباره مسدودسازی برنامک‌های کاربردی حوزه پرداخت و متصل به پرداخت را امری فراتر از تحریم‌های غیرقانونی و در واقع شروع جنگ تجاری مبتنی بر فضای سایبری عنوان کرده است. امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات معتقد است: «این موضوع تنها مختص به ایران نبوده و تغییر رویه جدید شرکت اپل برای حفظ امنیت اطلاعات و رعایت حقوق مالکیت معنوی است.»

۶-روزنامه جمهوری اسلامی

این روزنامه با اشاره به صحبت های رییس جمهور در جمع معاونین و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشت:

رئیس جمهور روحانی هفته گذشته در جمع معاونین و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشریح وضعیت عمومی کشور از دیدگاه‌های مختلف تصریح کرد که باید اقتصاد کشور اصلاح و مسائل و مشکلات به صورت ریشه‌ای حل و فصل شود. وی افزود: «مقام معظم رهبری براین مسئله تاکید کرده‌اند و نسبت به نیروهای مسلح نیز همین نظر را دارند و چند بار فرموده‌اند که نیروهای مسلح باید از اقتصاد دست بردارند و آنرا به مردم واگذار کرده و به وظایف اصلی و سنگین خود بپردازند.»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری