شما اینجا هستید
آخرین اخبار » مثل چمران بمیرید! / اخراج دیپلمات‌های هلندی اقدامی شایسته، اما دیرهنگام

به گزارش احسن نیوز روزنامه های مختلف امروز به مطالبی با موضوعات گوناگون پرداختند. در ادامه به اهم مطالب، سرمقاله ها و یادداشتهای مهم روزنامه های صبح کشور می پردازیم.

۱- روزنامه تجارت

این روزنامه صبح روز کشور در یادداشتی در مورد ضرورت اهمیت به موضوع کارآفرینی در کشور نوشت:

در اينکه بيکاري از مرز سه ميليون و ۵۰۰ هزار نفر گذشته شکي نيست اما مهمتر اين است که آمار واقعي بيکاري بسيار بيشتر از اين حرفهاست. اگر دانشجويان، زنان خانه دار، دستفروشان و کساني که هر کاري انجام مي‌دهند اما به عنوان بيکار در هيچ مرجعي ثبت نام نمي‌کنند را نيز به آمار بيکاران اضافه کنيم، آمار بيکاري وحشتناک خواهد بود. نکته مهم اين است که قانون اساسي وظيفه اشتغالزايي را به دولت واگذار و تاکيد کرده که هر ايراني بايد شغل ابرومندي داشته باشد که از درآمد آن بتواند هزينه‌هاي زندگي خود را تامين کند. اکنون سوال اينجاست که دولت تا چه اندازه ميز و صندلي خالي دارد که بيکاران را پشت آن بنشاند.

۲- روزنامه خراسان

روزنامه خراسان یادداشت روز خود را به موضوع دستیابی عربستان به انرژی اتمی داد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

انتشار گزارش هایی  مبنی بر تلاش سعودی برای دریافت فناوری حساس هسته ای از آمریکا همزمان با انتشار تصاویر واشنگتن پست از کارخانه ساخت موشک های بالستیک در این کشور این گمانه را که ریاض با سرعت بیشتری به سمت  سلاح هسته ای پیش می رود تشدید کرده است. حال سوال این است که سعودی تا چه حد امکان رسیدن به این هدف خود را دارد؟

۳-روزنامه وطن امروز

وطن امروز در مورد شخصیت شهید چمران منتشر کرده است. قسمتی از این یادداشت امروز روزنامه وطن امروز را با هم مرور می کنیم:

اگر امام خمینی در یکی از سخنرانی‌‌های بعد از شهادت دکتر مصطفی چمران، آنطور آتش به دل شنوندگان نمی‌زد و نمی‌گفت: «مثل چمران بمیرید»، این عالم یک حرف مهم کم داشت و آن همین جمله بود: «مثل چمران بمیرید». امام عزیز ما استاد ادا کردن حق مطلب بود، درباره آدم‌ها، گروه‌ها، پدیده‌ها و هر اتفاق و موضوعی. مثل آن جمله دیگر که اگر نبود باز عالم یک حرف مهم کم داشت: «بهشتی یک ملت بود!» و مثل تک‌تک عباراتی که در جماران برای مخاطبان عادی و معمولی و دوست‌داشتنی می‌گفت. از کارگر و بنا و نقاش و نانوا تا دیگران و دیگران.

۴- روزنامه کیهان

این روزنامه صبح کشور در یادداشتی پیرامون موضوع مشکلات جاری در کشور نوشت:

امروز هم در برخی از عرصه‌های سرنوشت‌ساز کشور، از جمله در عرصه اقتصاد با همان «آشغال»‌‌ها روبرو هستیم. آشغال‌های انسان‌نما که مثل «خوره» به جان ملت افتاده‌اند و عرصه را بر مردم این
مرز و بوم، مخصوصا اقشار مستضعف و محروم تنگ کرده‌اند. چاره کار اما، نه پیچیده است و نه دشوار، دستی به اقتدار می‌خواهد که از آستین همت مسئولان بیرون بیاید و آشغال‌ها را از جای جای عرصه اقتصادی کشور جمع کند و دور بریزد! این اقدام را می‌توان و باید ضروری‌ترین گام برای شکوفایی اقتصادی و رها شدن‌گریبان ملت از پلشتی‌هایی نظیر گرانی افسار گسیخته، تورم، بیکاری و امثال آن دانست.

۵- روزنامه جوان

روزنامه جوان در یادداشت امروز در مورد اخراج دیپلمات های هلندی از کشور نوشت. در این یادداشت آمده است:

به‌دنبال رفتار غیرمسئولانه چندی پیش دولت هلند مبنی بر اخراج دو دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران از هلند به اتهام قتل محمد رضا صمدی معروف به کلاهی، عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر ۱۳۶۰، دو دیپلمات سفارت هلند در تهران در چارچوب عمل متقابل، عنصر نامطلوب شناخته شده و از آن‌ها خواسته شد در تاریخ‌های ۱۲ و ۱۳ اسفند خاک کشورمان را ترک کنند.

۶-روزنامه جمهوری اسلامی

این روزنامه با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به یمن نوشت:

سفر غیرمنتظره جری هانت وزیر خارجه انگلیس به یمن و دیدار با دارودسته منصور هادی رئیس‌جمهور مخلوع و فراری یمن اعتراضات شدیدی را در پی داشته است. سخنگوی رسمی دولت نجات ملی یمن ضمن تشریح برخی مسائل پشت پرده خاطرنشان ساخت این سفر نشانگر نقش انگلیس در اشغال خاک یمن توسط متجاوزان موسوم به ائتلاف سعودی است و از پیامدهای اجلاس ناکام ورشو محسوب می‌شود که در حاشیه آن توافق شد برای نجات کشورهای عضو ائتلاف سعودی از باتلاق جنگ یمن، تلاشهای فشرده‌ای صورت گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری