شما اینجا هستید
آخرین اخبار » نظارت دقیق بر برنامه‌ها، کتب و اساتید/ مراقب نفوذی‌ها باشید

آیت الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار وزیر آموزش و پرورش و معاونان، با بیان توصیه‌هایی مهم خطاب به متولیان این وزارتخانه، بیان کرد: حوزه فعالیت آموزش و پرورش از تمام حوزه‌ها حساس تر و مهم تر است؛ فرزندان این آب و خاک امانت‌های الهی در دست شما هستند و باید حق این مهم را ادا کنید.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان برای ضربه زدن به این مقطع چشم دوخته‌اند، گفتند: دشمنان قبل از اینکه سراغ دیگر مقاطع بروند، سراغ دانش آموزان می‌روند، بنابراین حساسیت حوزه کاری شما بسیار زیاد است و به همین میزان باید مراقبت شما افزایش یابد.

این مرجع تقلید لزوم نظارت بر برنامه‌ها، کتاب‌ها و اساتید را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر این سه مورد چه در آموزش و پرورش و چه در دانشگاه‌ها اصلاح شود تمام آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها اصلاح می‌شود.

وی خواستار تعیین کمیته‌ها و گروه‌هایی جداگانه به منظور نظارت دقیق بر سه بخش مذکور شد و ابراز کرد: هر کدام از این عرصه‌ها دچار مشکل شود، در فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش خلل وارد می‌شود؛ به صورت مداوم این سه بخش را مورد نظارت و سالم سازی قرار دهید.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید از ظرفیت و توانمندی‌های حوزه به بهترین شکل ممکن بهره بگیرد، گفت: تنها به برنامه‌های کلاسی بسنده نکنید در این زمینه برنامه ریزی هدفمند و حساب شده به منظور تبیین معارف اسلامی و دینی را به شما توصیه می‌کنیم.

وی افزود: نقشی که در دوران دبستان و راهنمایی و دبیرستان بر دل‌های دانش آموزان نقش بسته می‌شود، ماندگار و ثابت است.

استاد حوزه علمیه قم همچنین بر لزوم مراقبت نسبت به نفوذی‌ها را به وزیر آموزش و پرورش توصیه و تاکید کرد: در هر تشکیلاتی ممکن است نفوذی‌هایی باشند، نفوذی‌ها در هر کجا رخنه کرده‌اند ضربه خود را زده‌اند؛ بنابراین همه باید در این خصوص بویژه در مقطع حساس کنونی حساس و هوشیار باشند.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری