شما اینجا هستید
آخرین اخبار » امام خمینی(ره) در تمام دنیا بیدارگری به وجود آوردند

آیت الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و فضلای استان بوشهر با اشاره به اهمیت نقش علما اظهار کرد: از نظر فضیلت و عظمت هیچ قشری همچون علما در اسلام نیست، براساس روایات خداوند طالبان علم را دوست دارد و کسی که در حال طلب علم از دنیا برود، خداوند به او اجر شهید را خواهد داد.

وی ادامه داد: شغل روحانیت شفل پرفضیلت ولی حساس است، طلاب باید در چنین راهی اخلاص داشته باشند و برای خداوند گام بردارند، کسی که اخلاص نداشته باشد، پیشرفت نمی‌کند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: طلاب باید همت بلند داشته باشند و برای تبدیل شدن به یک فقیه در جامعه تلاش کنند.

آیت‌الله نوری همدانی فقیه شدن را یک کار پرزحمت دانست و تصریح کرد: هر انسانی فرزند کوشش خودش است و هر کسی که کوشاتر باشد، مجد و عظمت بیشتری به دست می‌آورد و انسان با همت بلند به قله علم می‌رسد.

وی ادامه داد: نظم در زندگی اهمیت زیادی دارد و انسان باید برای هر کاری برنامه ریزی کند تا لحظه ای از زندگی او تلف نشود، علمای بزرگ ما دارای نظم بودند.

این مرجع تقلید افزود: آموختن ادبیات فارسی و عربی برای طلاب مهم است، طلابی که به ادبیات تسلط نداشته باشند، پیشرفت نمی‌کنند.

آیت‌الله نوری همدانی تهجد شبانه را موجب ایجاد نورانیت در انسان دانست و تصریح کرد: علمای بزرگ و افراد صالح هیچ گاه نماز شب را ترک نمی‌کردند.

وی ادامه داد: علم فقه علم مشکلی است و مقدمات زیادی دارد، به همین دلیل تعداد کمی از طلاب پس از سال‌ها تحصیل، فقیه می‌شوند.

این مرجع تقلید افزود: کتاب نهج البلاغه جامع ترین کتاب پس از قرآن است و باید به این کتاب توجه شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی‌های درس امام خمینی(ره) اظهار کرد: درس ایشان یک درس عادی نبود و امام راحل به گونه در جلسه درس خود همه معارف اسلامی را مجسم می‌کردند که شاگردان ایشان تبدیل به انسان‌های شجاع، با سیاست و دارای بیان و تاثیرگذار شدند.

وی ادامه داد: باید طلاب به گونه ای باشند که در جامعه با رفتار خود مردم را با مفاهیمی همچون تقوا و تواضع آشنا کنند. علما همیشه در کنار مردم بودند و مردم از رفتار علما اخلاق ناب اسلامی را می‌آموزند.

این مرجع تقلید افزود: امام خمینی(ره) فقیه و مجاهدی بودند که توانستند در جهان تحول ایجاد کنند و اسلام ناب محمدی را به عرصه زندگی بیاورند، اکنون هر کجای جهان که برویم، امام راحل را به عنوان یک طرفدار مستضعفین می‌شناسند و ایشان در تمام دنیا بیدارگری به وجود آوردند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به لزوم معرفی مکتب تشیع در جهان اظهار کرد: باید این مکتب توسط طلاب و روحانیون به جهانیان معرفی شود، غربی‌ها شیعیان را از روی کتاب‌های اهل سنت شناختند که در این کتاب‌ها، مکتب تشیع به درستی معرفی نشده است.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری