شما اینجا هستید
آخرین اخبار » راه قدس تمدن نوین اسلامی از راه قدس دولت اسلامی می گذرد

حجت الاسلام علی ثقفی مدیر بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی در نشست بررسی گام دوم انقلاب اسلامی که عصر امروز در خبرگزاری فارس برگزار شد، اظهار داشت: اگر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محور شود تا افرادی دور هم کار جمعی انجام دهند مناسب است ولی کسانی مثل حلقه وصل باید این اندیشه را تبیین کنند.

وی با تاکید بر اینکه درمورد گام دوم هم از الان باید صحبت کرد و هم باید در آینده ادامه داد، خاطرنشان کرد: برای آینده باید این بحث ها دور از مباحث آکادمیک باشد چون این مباحث شورآفرین و جریان ساز نیستند و باید نگاه کلی مان را به این بیانیه بیاندازیم و به مباحث مهم بپردازیم.

ثقفی افزود: فهم عمیق پیش نیازی دارد و آن بخصوص برای نسل جوان این است که نقشه راه تحقق دولت اسلامی در گام دوم فهم شود که اگر این امر نباشد به عمق این بیانیه پرداخته نشده و عملیاتی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه زمینه های خطای راهبردی نسبت به بیانیه گام دوم وجود دارد، تصریح کرد: با دیدن نقشه راه می شود گفت که راه قدس تمدن نوین اسلامی از راه قدس دولت اسلامی می گذرد.

مدیر بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی با طرح این سوال که نقشه راه دولت سازی کجاست خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم قدم فعلی را درست برداریم در مرحله تحقق تمدن دچار تاخیری می شویم که انقلاب اسلامی در تحقق دولت اسلامی دچار آن شده است.

وی در همین زمینه ادامه داد: در این بیانیه رهبر انقلاب نسبت به تاخیرها تصریحاتی داشتتد و در سال ۹۶ هم چنین تصریحی در جمع جوانانه ای داشتند.

ثقفی با بیان اینکه امام انقلاب اسلامی را از مرضع مقاومت به ابتکار عمل راهبردی کشاند، گفت: انقلاب اسلامی نظام سلطه را به انفعال راهبردی واداشت و تمام موفقیت ها نتایج دومرحله ای است که با موفقیت از آن عبور کردیم.

وی با اشاره به اینکه بعد پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس نظام اسلامی ما از سال۵۸به این طرف در مرحله سوم دچار مشکل شدیم و در این مرحله وارد مقاومت و مقابله شدیم، اظهار داشت: چرا گام اول گام مقاومت بود و چرا امام در دهه اول امام فرمان مقاومت در برابر فتنه های داخلی و خارجی را دادند.

مدیر بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی تصریح کرد: چرا در جنگ به اهداف بلندتری نرسیدیم و چرا رهبر انقلاب در انتهای دهه ۶۰فرمان مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی را صادر کرد؟

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری