شما اینجا هستید
آخرین اخبار » پرداخت مبلغ نقدی سبد کالا به مددجویان کمیته امداد پیش از نوروز ۹۸

پرویز فتاح در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد از اقدامات کمیته امداد در سال ۹۷ و برنامه‌‌ریزی صورت گرفته برای سال آینده اظهار کرد: سال سختی را به پایان می‌بریم و این سختی در جامعه هدف ما کاملا بروز و ظهور داشت و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و عنایت پروردگار و همراهی مردم دولت و مجلس توانستیم در سال ۹۷ وظایفمان را به صورت کامل به نتیجه برسانیم.

رئیس کمیته امداد امام(ره) گفت: نتیجه این اقدامات آرامشی است که فعلا در جامعه هدف ما حاکم است و با وجود سختی‌ها خیلی به آینده امیدوار هستیم. اقشاری که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند اما مورد حمایت نظام قرار دارند و خوشبختانه برای سال آینده نگران نیستیم اما مسیر سختی را در پیش رو داریم.

وی با اشاره به واریز یارانه نقدی به حساب مددجویان کمیته امداد در شب گذشته گفت: فرداشب نیز آخرین مستمری همه افراد تحت پوشش واریز و پرونده مستمری سال ۹۷ بسته می‌شود.

فتاح همچنین از پرداخت سبد کالا به عنوان عیدی به مددجوان کمیته امداد خبر داد و گفت: رئیس جمهور دستورات لازم را در این زمینه صادر کرده و هماهنگی‌های مورد نیاز نیز صورت گرفته که امیدواریم ظرف هفته جاری این سبد کالا  که قیمت آن به طور متوسط ۲۰۰ هزار تومان است به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود.

به گفته فتاح سبد کالای شب عید بر خلاف مراحل قبلی نقدی خواهد بود زیرا فرصت لازم برای پرداخت این سبد به صورت غیرنقدی وجود ندارد.

رئیس کمیته امداد از تخصیص ۹۵ درصدی بودجه این نهاد توسط دولت در سال ۹۷  گفت: در ارتباط با وامهای موضوع تبصره ۱۴ بودجه نیز یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته بود که ۹۷ درصد آن جذب شده است و بیش از ۱۱۰ هزار فقره وام پرداخت شده و امیدواریم تا پایان فروردین ۹۸ میزان جذب این وام به صددرصد برسد.

وی همچنین درباره پرداخت وام روستایی غیر از تبصره ۱۶ بودجه سال ۹۷ گفت:‌ در این ارتباط ۴۷۰ میلیارد جذب و پرداخت کردیم و برای سال آینده حدود ۲ هزار میلیارد تومان از طریق وام پایدار اشتغال روستایی جذب و پرداخت می‌شود.

رشد ۵۰ درصدی کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری

فتاح به افزایش ۳۵ درصدی کمکهای مردمی در سال جاری اشاره کرد و گفت: البته گزارشهای واصله از جشن نیکوکاری که از اواسط اسفند در حال برگزاری است، حکایت از رشد ۵۰ درصدی کمکهای مردمی در این جشن دارد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به تعهدات خود در زلزله کرمانشاه عمل کرد گفت: در ارتباط با زمین‌لرزه کرمانشاه تعهد داده بودیم که ۵۴۰۰ واحد مسکونی بسازیم که ۵۲۰۰ واحد احداث و تحویل شد و ۲۰۰ واحد باقیمانده تا خرداد۹۸ تحویل می‌شود.

رئیس کمیته امداد همچنین به پرداخت وام ضروری تا سقف ۵ میلیون تومان از سوی صندوق قرض‌الحسنه ولایت اشاره کرد و گفت: از محل این صندوق حدود ۳۰۰ هزار فقره وام ۵ میلیون تومانی که معادل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است پرداخت کردیم و منابع این صندوق دولتی نیست و همانطور که قول داده بودیم صف پرداخت وام ضروری را برداشتیم.

فتاح با بیان اینکه از اول فروردین ۹۸ متناسب با تورم سرانه‌های مددجویان کمیته امداد اضافه می‌شود گفت:‌ در سال ۹۷ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در سطح کمیته امداد را اجرا کردیم و هیچ مجوزی برای مستثنی شدن برخی افراد دریافت نکردیم.

وی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی ردیف اصلی کمیته امداد در بودجه ۹۸ و افزایش ۲۰ درصدی تبصره ۱۴ در سال آینده گفت: با همکاری دولت وام اشتغال موضوع تبصره ۱۶ قانون بودجه که سال گذشته ۱۴۰۰ میلیارد تومان بود ۲٫۵ برابر شد و به ۳۵۰۰ میلیاد تومان رسید.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود درآمدهای مردمی کمیته امداد در سال ۹۸ با ۴۰ درصد افزایش به ۲۸۰۰ میلیارد تومان برسد گفت: از اول فروردین ۹۸ کارمزدهای سه درصدی وامهای ضروری حذف و این وامها بدون کارمزد خواهد بود.

فتاح همچنین به برنامه‌ریزیهای صورت گرفته در حوزه مسکن اشاره کرد و گفت: با همکاری دولت در سال آینده تمام ایتام خانه‌دار می‌شوند و مشکل مسکن روستایی حل می‌شود یعنی مددجویی در روستاها وجود نخواهد داشت که مسکن نامناسب داشته باشد یا فاقد مسکن باشد. در شهرها نیز مسئله رهن و اجاره مسکن مددجویان را حل می‌کنیم به عبارت دیگر در سال ۹۸ در جامعه هدف ما مشکل مسکن وجود نخواهد داشت.

به گفته فتاح سال آینده مجموعا ۱۷ هزار واحد مسکونی با همکاری دولت احداث می‌شود و ۶۵۰۰ واحد مسکونی در دست احداث سپاه است که تا پایان شهریور سال آینده تحویل داده خواهد شد.

منبع: تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری