شما اینجا هستید
آخرین اخبار » گزارشی از سفر رییس جمهور کشورمان به عراق

سفر ترامپ به عراق به عنوان یک رییس جمهوری که ادعا دارد ابر قدرت جهان بوده و یندگان ا۷ ترلیون دلار در منطقه خرج کرده است. سفر او سفری مخفیانه، شبانه، با تدابیر شدید امنیتی و به تعبیری غیر رسمی بود. همچنین آنچنان سفرش کوتاه بود که حتی با مسئولین عراقی نیز به دیدار و گفت و گو نپرداخت.

در مقابل، سفر رییس جمهوری کشورمان به عراق و جلسات متعدد در این کشور با مسئولین عراقی و سفر رییس جمهور به برخی از شهرهای عراق نشان از پیوندهای سیاسی و عمق برادری روز افزون جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه خصوصا عراق است. روحانی با دعوت دولتمردان عراق به این کشور سفر کرد. مورد استقبال رسمی برهم صالح قرار گرفت، در کنفرانس خبری رسمی با حضور خبرنگاران به همراه رییس جمهور عراق شرکت کرد، با نخست وزیر و رییس مجلس عراق دیدار های جداگانه ای داشت، با نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی عراق به گفت و گو پرداخت، در همایش مشترک تجاری ایران و عراق شرکت کرد و سفرش دستاوردهای زیادی برای ایران و عراق داشت.

جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته و پس از حمله آمریکا به عراق در جبهه های مختلف خصوصا جبهه برقراری امنیت در منطقه و مبارزه با تروریسم در عراق یار و یاور مردم و دولت این کشور بوده و هست. اما آمریکا با سال ۲۰۰۳ و پس از حمله به این کشور همواره دم از خروج نظامی از منطقه میزده ولی به نحوی حضورش در عراق از شکلی به شکل دیگر تغییر یافته است. روزی جنگ سختی علیه مردم این کشور در گرفت و امروز جنگ نرمی به بهانه حضور قانونی آمریکا در عراق به راه افتاده تا آمریکا بدین وسیله اهداف شومش را در منطقه پیگیری کند.

پس از دستور ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، تعدادی از این نیروها وارد خاک عراق شدند و در پایگاه هایی مستقر شدند. هرچند تاکنون ۸۰۰۰ نیروی آمریکایی از عراق با درخواست های مردمی و برخی از احزاب عراق خارج شده اما به نظر می رسد هنوز یک تصمیم عمومی در بین دولتمردان، نمایندگان پارلمان و مردم عراق برای بیرون راندن سربازان شیطان بزرگ از منطقه گرفته نشده است.

بوی دلسوزی از اظهارات، رفتارها و عملکردهای ترامپ احساس نمی شود و همه این دلسوزها برای مبارزه با تروریسم در عراق را می توان تصنعی تلقی کرد. آمریکا همراه با نیروهایش که وارد عراق شدند، تعدادی تروریست را نیز وارد مناطق شمالی عراق نمود تا با ناآرام سازی منطقه به نحوی نشان دهند که هنوز در عراق تروریست ها وجود دارند و ما برای همین آمده ایم!

امروز و با سفر دکتر روحانی به عراق، دستاوردهای سه روزه سفر وی به این کشور را می توان به عنوان نمونه ای با دستاوردهای حضور آمریکا از عراق از سال ۲۰۰۳میلادی تاکنون (حدود۱۷سال) تاکنون در برابر افکار عمومی مقایسه کرد تا در مجموع همه متوجه واقعیت هایی واضح و روشن شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری