شما اینجا هستید
آخرین اخبار » بین آمریکا و نیروی های قسد چه می گذرد؟

الباغوز نام شهری در مرز سوریه و عراق است. شهری که این روزها نامش در صدر اخبار مربوط به منطقه مشاهده می شود. رسانه های آمریکایی این روزها با به میان آوردن نام این منطقه به خاطر حضور شبه نظامیان قسد در آن می خواهند به نحوی به افکار عمومی خصوصا مردم آمریکا القا کنند عملیاتی نظامی با حمایت آمریکا در این منطقه سوق الجیشی در حال وقوع است. هدف از این پیام، مخابره خبر و تحلیل های گوناگون مبنی بر شکست تروریست های منطقه با تلاش و ممارست آمریکاست. هرچند این کار آمریکا با سیاست های اتاق فکر و عملیات روانی دولت آمریکا برای مصرف داخلی در این کشور یعنی به عنوان برگ برنده ای برای استفاده در انتخابات آینده دارد اما در صحنه ی بین المللی نیز می تواند برای آمریکا مصارفی داشته باشد. دیر الزور، رقه و الحسکه در این چند روز شاهد عملیات تخلیه غیر نظامیان بوده تا عملیاتی همه جانبه در این منطقه ها علیه داعش انجام شود. در عین حال در بمباران های اخیر جنگنده های آمریکا در این مناطق، چندین نفر کشته و زخمی شده اند. این موضوع به نظریه نمایشی بودن عملیات آمریکا و قسد صحه می گذارد. فقط در یک عملیات که با سلاح های غیرمتعارفی از جمله فسفر سفید در الباغوز آن هم به نام مبارزه با داعش صورت گرفته،حدود ۸۴ نفر غیر نظامی کشته و زخمی شده اند که سازمان های بین المللی از این عملیات اخیر ارتش آمریکا را بسیار هولناک گزارش کرده اند. استفاده از فسفر سفید چندین سال است که توسط سازمان های بین المللی ممنوع اعلام شده است.

اما هدف دیگر آمریکا این است که با القای خبر خالی شدن تروریست ها از منطقه، آن ها را به مناطق دیگری از دنیا مانند افغانستان، آفریقا و… و خصوصا جایی نزدیک ایران منتقل نموده تا بتواند برنامه های بعدی خود برای فشار از بیرون را بر کشورمان اعمال نماید.

طبق خبرهای مخابره شده از الباغوز کاملا واضح است که عملیاتی نظامی که از ان صحبت می شود کاملا صوری بوده و هنوز نیروها به نقطه ای نفوذ ننموده و پیشروی خاصی نداشته اند. آمریکا نیز با هدف قراردادن نقاطی به صورت نمایشی در صدد برآمده تا گزارش کاری با استفاده از رسانه ها برای خود ایجاد نماید تا سندی بر پیروزی خیالیش باشد. همچنین گفته می شود طبق توافق داعش با تروریست ها چندین کیلوگرم طلا که در این چند سال از سوریه و عراق به سرقت رفته تحویل نیروهای آمریکایی شده است.

از طرف دیگر نیروهای حشد الشعبی با حضور قوی در این منطقه قوی سعی دارند تلاش آمریکا برای نفوذ دادن گروهی از تروریست ها به عراق و گسیل آن ها به مناطق مختلف این کشور برای ناامن سازی عراق که بهانه ای برای حضور قوی تر آمریکا در عراق شود را خنثی نمایند.

با این عملیات صوری آمریکا در مرز سوریه و عراق به نحوی ابتکار عمل برای معامله بین آمریکا و ترکیه برای مسائلی از جمله مشکلات قومیتی موجود در مرزهای ترکیه نیز به نحوی در اختیار آمریکا قرار می گیرد. یعنی ترکیه مجبور می شود به پیش شرط های آمریکا عمل کند تا منطقه جنوبی کشورش امنیت بیشتری داشته باشد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری