شما اینجا هستید
آخرین اخبار » چه چیزهایی در تحقق رونق تولید موثر است؟

رونق تولید نامی بود که رهبر انقلاب برای شعار سال ۱۳۹۸ شمسی انتخاب فرموده اند. امسال نیز مثل سال گذشته رهبر معظم انقلاب درست به وسط هدف زدند. چرا که یکی از نقاط ضعف کشور امروز مسئله تولید است. همانطور که ایشان در پیام نوروزی خود به این مساله اشاره کردند با تعطیلی تعدادی قابل توجه از کارگاه ها و کارخانه های تولیدی، تولید در کشور از رونق افتاده و با رونق تولید است که ارزش پول ملی بیشتر شده و اتفاقات خوبی در کشور خواهد افتاد.

اما در این بین برای رونق تولید اقشار مختلف مردم و مسئولین باید اموری را در نظر بگیرند. برخی از این کارها که بستر ساز رونق تولید است به شرح زیر است:

۱- همانطور که در سال گذشته مردم از تولید ملی حمایت کردند امسال نیز هم مردم و هم مسئولین باید به این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشند. این حمایت از تولید ملی و نخریدن کالاهایی خارجی که مشابه داخلی آن وجود دارد است که باعث افزایش تولید کارخانه ها و کارگاه های موجود و افتتاح کارخانه های جدید می شود.

۲- قانون گذاری مناسب و اجرای درست قانون های جاری توسط مسئولین می تواند این موضوع کمک شایانی نماید. یکیاز این قوانین الگوی راهبردی حمایت از تولید است که می تواند نقش راهگشایی در رونق تولید داشته باشد. برخی از قانون ها نیز به نحوی مشکلاتی برای کارآفرینان بوجود می آورد. اصلاح این قانون ها می تواند در حمایت از تولیدکنندگان موثر باشد.

۳- عدم وجود نقدینگی یکی از مشکلات عمده تولیدکنندگان است. با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور و رونق نداشتن بازار کسب و کار این مشکل خصوصا برای تولیدکنندگانی که نیاز مبرم به تهیه مواد اولیه دارند این مشکل وجود دارد. اعطای وام های مناسب برای این تولید کنندگان در بازگشایی کارخانه ها و ادامه دادن راه تولید می تواند موثر باشد.

۴- کمک به تسهیل امر صادرات برای صادرکنندگان کالاهای مرغوب ایرانی با دیپلماسی فعال اقتصادی و دیگر اقدامات مناسب و جلوگیری از واردات بی رویه کالاهایی که مشابه آن ها در داخل کشور تولید می شود.

۵- تولیدکنندگان نیز باید با مردم عهد ببندند که با تلاش بسیار برای تولیدی با کیفیت و ارائه آن به مردم این وظیفه بزرگ خود را انجام می دهند.

با حل شدن موضوع رونق تولید، شاهد رشد اقتصادی روزافزون، تولید شغل بیشتر و بسیاری از خبرهای خوب دیگر خواهیم بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری