شما اینجا هستید
آخرین اخبار » آمادگی کاملی در برابر سیل احتمالی تهران داریم/ فقط ۵۰ درصد ظرفیت سدها پر است

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران روز سه‌شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران اظهار کرد: تمام دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان‌ها اعلام آمادگی کردند تا در صورت وقوع بحران بتوان از شرایط عبور کنیم.

وی تصریح کرد: مرخصی تمام مدیران دستگاه‌های دولتی را در این شرایط لغو شده و آنها تا زمان وجود چنین بحرانی در محل خدمت حضور خواهند داشت.

محسنی بندپی اضافه کرد: استاندار تهران گفت: تا زمان برگشت به شرایط عادی این وضعیت و آماده‌باش استمرار دارد و بخشنامه‌ای از سوی معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر کشور ابلاغ‌شده که ۲۴ ساعته در محل خدمت باشیم تا دسترسی به مدیران دشوار نباشد.

وی  یادآور شد: به همشهریان هشدار داده‌ایم که در کنار رودخانه‌ها هیچ خودرویی نباید توقف داشته باشد و اگر ساکن مناطقی هستند که در محور رودخانه‌ها قرار دارند، حتماً خودروهایشان را به داخل منازل منتقل کنند.

استاندار تهران ادامه داد: در مورد سدهای استان تهران هیچ نگرانی وجود ندارد و حتی در بخشی فقط ۵۰ درصد از سدها پرشده است.

محسنی بندپی با تأکید بر رصد دائمی ۶ روددره کن، فشم، دربند، گلاب دره، فرحزاد و خرگوش‌دره بیان کرد: برای رفع موانع پیش روی آب و جلوگیری از توقف و پارک خودروها در اطراف روددره‌ها، به‌صورت مستمر این ۶ روددره رصد می‌شود.

وی اضافه کرد: در کنار این روددره ها موانعی وجود دارد که باید خودروهای خدمات رسان حضورداشته باشند و به‌سرعت این موانع را برداشته و مسیر را باز کنند.

استاندار تهران تصریح کرد: باید آمادگی کاملی در این بحران داشته باشیم چراکه یک بارش سه‌ساعته داریم و احتمال اینکه پهنه بارش سه‌ساعته به ۱۰ دقیقه هم برسد وجود دارد.

محسنی بندپی در پایان‌بر لزوم اطلاع‌رسانی مستمر به مردم تأکید و خاطرنشان کرد: اگر همکاری مردم را داشته باشیم موفقیت ما ۱۰۰ درصدی خواهد بود و اما اگر نتوانیم آنان را همراه کنیم باید شاهد ترس و دلهره باشیم و اقدامات ما تأثیرگذاری لازم را نخواهد داشت.

منبع: فارس

برچسب ها : ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری