شما اینجا هستید
آخرین اخبار » انفعال مجلس و غیرانقلابی بودن آن به دلیل حضور وکیل الدوله‌هاست

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی درباره انتقاد مقام معظم رهبری از مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم واکنش لازم در قبال مصوبات ضدایرانی آمریکا گفت: واقعیت آن است مجلس که باید انقلابی عمل کند و نباید حالت انفعالی داشته باشد اما عملاً با توجه به وجود برخی وکیل‌الدوله‌ها وضعیت مجلس اینگونه شده است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی باید برای مقابله با دشمنان جمهوری اسلامی ایران اقدام قاطع اتخاذ کند. این در حالی است که متاسفانه رفتارها و تصمیمات انقلابی را در مجلس دهم نمی‌بینیم.

نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: وقتی آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند با وجود اینکه هفت طرف در آن بودند اما با خروج ایالت متحده نباید ما هم در برجام باقی می‌ماندیم و متاسفانه در این خصوص مجلس انقلابی عمل نکرده و بسیار ضعیف بود.

سلیمی خاطرنشان کرد: حضور ایران در برجام با وجود خارج شدن آمریکایی‌ها از آن موجب سواستفاده اروپایی‌ها شد. در حالیکه دلیل ماندگاری ایران در برجام را نمی‌دانیم و مجلس هم در این خصوص منفعلانه عمل کرد.

وی با اشاره به قانون اقدام متقابل که مجلس شورای اسلامی در این خصوص تصویب کرده بود اما عملاً تصمیم‌گیری لازم را اتخاذ نکرده و با آنکه باید خود در زمینه اجرای قانون الگوی دیگران باشد اما به وظیفه قانونی خود عمل نکرد که البته این امر برگرفته از ضعف آن است.

نماینده مردم محلات در مجلس گفت:‌در بحث قراردادهای نفتی مجلس شورای اسلامی منفعل عمل کرد و با آنکه پیش‌بینی می‌شد شرکت‌های نفتی از پروژه‌های‌ نفتی کشورمان خارج شوند اما عملاً اقدام لازم را از سوی مجلس شورای اسلامی مشاهده نکردیم.

سلیمی گفت: در لوایح مربوط به FATF (ترجمه لایحه پالرمو)  که به مجلس ارائه شد نمایندگان منفعل بودند. این در حالی است که اگر این اتفاق در کشورهای دیگر رخ می‌داد نمایندگان از اقدام دولت‌شان ناراحت شده و تصمیم جدی می‌گرفتند.

وی تصریح کرد:‌ تصور برخی نمایندگان مبنی براینکه نباید اروپایی‌ها را تحریک کرد، غلط است؛ در حالیکه آنها به دنبال زیاده‌خواهی هستند.

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: مسئله SPV هم به سرانجام نرسیده و مقام معظم رهبری هم فرمودند این موضوع شبیه شوخی است. این در حالی است که به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی هم در این موضوع به نقش و وظایف قانونی خود عمل نکرد.

سلیمی ادامه داد: ما مجلسی می‌خواهیم که انقلابی بوده و تصمیمات مقتضی و لازم را سر بزنگاه‌ها اتخاذ کرده و باید نمایندگان در  افکار، عقاید و تصمیمات‌شان انقلابی‌تر عمل کنند و باید وزن تصمیمات مجلس هم وزن اقدامات دشمنان باشد و هرگاه قطعنامه و مصوبه‌ای علیه کشورمان تصویب شد باید بلافاصله پاسخ آنها را بدهیم.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه تعداد زیادی از نمایندگان تابع دولت هستند، افزود: همین رفتار و نگاه این قبیل نمایندگان به مجلس آسیب زده است.

منبع: فارس

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری