شما اینجا هستید
آخرین اخبار » قیمت نفت کاهش یافت/ هر بشکه بالای ۶۷ دلار

پس از اینکه آمارها نشان دارد که یک افزایش حیرت‌آور در ذخایر نفت آمریکا رخ داده است، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت و دومین جلسه کاهشی متوالی را ثبت کرد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۱ سنت کاهش ۶۷٫۶۲ دلار فروخته شد. قیمت نفت برنت روز چهارشنبه ۰٫۲ درصد کاهش یافت.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۵ سنت کاهش ۵۹٫۱۶ دلار معامله شد. این نوع نفت نیز روز گذشته ۰٫۹ درصد از ارزش خود را از دست داد.

قیمت‌ها به علت افزایش ذخایر نفت آمریکا، تحت فشار کاهشی قرار گرفته است، هرچند تحلیلگران بر تقویت قیمت‌ها تحت تلاش‌های اوپک و کشورهای غیراوپکی نظیر روسیه برای کاهش تولید، اشاره دارند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «کاهش امروز، دامنه افزایشی کوتاه‌مدتی که کاهش تولید اوپک و اختلال‌ها در عرضه ایجاد کرد و بر نگرانی در مورد رشد جهانی اقتصاد و افزایش تولید آمریکا پیشی گرفت را از بین نبرده است.»

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته ۲٫۸ میلیون بشکه افزایش یافت، در حالی‌که تحلیلگران انتظار داشتند ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، میزان صادرات نفت خام آمریکا نیز روزانه ۵۰۶ هزار بشکه کاهش یافته است.

به گفته یک منبع آگاه، تولید نفت بزرگ‌ترین هم‌پیمان اوپک یعنی روسیه تاکنون در ماه مارس به ۱۱٫۳ میلیون بشکه در روز رسیده است که این رقم در ماه پیش از آن برابر با ۱۱٫۳ میلیون بشکه در روز بوده است.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری