شما اینجا هستید
آخرین اخبار » بهره‌گیری از تولیدات داخلی در ساخت خط ۶ مترو تهران/ خط ۶ ایمنی لازم را دارد

علی امام مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ۹ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران شامل سه ایستگاه که با حضور رئیس جمهور، رئیس شورای شهر، شهردار تهران و جمعی از مسئولین شهری برگزار شد، گفت: خط ۶ مترو در نیمه سال ۹۴ ساختش آغاز شد و قرار است در انتها ۳۲ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه باشد.

وی افزود: امروز بخش جنوبی این خط شامل ۳ ایستگاه دولت‌آباد، بعثت و میدان شهدا به طول ۹ کیلومتر به بهره‌برداری رسید و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال ۶ ایستگاه و ۱۵ کیلومتر دیگر از این خط افتتاح خواهد شد.

امام به موضوع حمایت از تولیدات داخلی اشاره کرد و گفت: مفتخریم که در بخش ساختمانی مترو این توانمندی ایجاد شده است که همه تولیدات داخلی است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: در موضوع استفاده از تجهیزات در خط ۶ مترو تهران نیز در حوزه سیگنالینگ و تهویه به طور کامل از تولیدات داخلی استفاده کردیم و همچنین در این خط ارزیابی و ریسک‌پذیری ساختمان‌هایی که مترو از زیر ‌آنها عبور کرده به خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به گذر خط ۶ مترو از زیر بیمارستان شریعتی، گفت: با توجه به حساسیت این ساختمان‌ها از سیستم‌های کاهش و کنترل ارتعاشات استفاده شده است.

امام در خاتمه سخنانش به ایمنی و ضریب استاندارد بالای خط ۶ اشاره کرد و گفت: امنیت و سلامت شهروندان برای ما اهمیت دارد و خط ۶ مترو از ایمنی لازم برخوردار است.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری