شما اینجا هستید
آخرین اخبار » توصیه جالب امام حسین علیه السلام به یک شخص گناهکار

یکی از ویژگی های اهل بیت علیهم السلام توانایی آن ها در هدایت جامعه به طرز شگفت انگیزی بوده است! ایشان با علم و توانایی بزرگی که خداوند در وجود آن ها قرار داده مردم را به سوی سعادت هدایت می فرموده اند. به مناسبت فرارسیدن سوم شعبان، سالروز ولادت امام حسین علیه السلام یکی از داستان های جالب که در زمان حضرت اتفاق افتاده را نقل می کنیم. داستان از آنجایی شروع می شود که فردی خدمت حضرت می رسد و از حضرت راهنمایی می خواهد. این راهنمایی تنها نمونه ای از دستورات حضرت برای زندگی سعادتمندانه است! این داستان به شرح زیر است:

روزی مردی به حضور امام حسین علیه السلام آمده و گفت: من مردی گنهکارم و نمی توانم از معصیت خودداری کنم مرا موعظه ای کن و شیوه ای یاد بده تا بتوانم در مقابل گناهان و وسوسه های شیطانی مقاومت کنم. امام به او فرمود:

«افْعَلْ خَمْسَةَ اشْیاءٍ وَاذْنِبْ ما شِئْتَ فَاوَّلُ ذلِک: لاتَأْکلْ رِزْقَ اللَّهِ وَاذْنِبْ ما شِئْتَ وَالثَّانی: اخْرُجْ مِنْ وِلایةِ اللَّهِ وَاذْنِبْ ما شِئْتَ وَالثَّالِثُ: اطْلُبْ مَوْضِعَاً لا یراک اللَّهُ وَاذْنِبْ ما شِئْتَ وَالرَّابِعُ: اذا جاءَ مَلَک الْمَوْتِ لَیقْبضَ روُحَک فَادْفَعْهُ عَنْ نَفْسِک وَاذْنِبْ ما شِئْتَ وَالْخامِسُ: اذا ادْخَلَک مالِک فی النّارِ فَلا تَدْخُلْ فی النَّارِ وَاذْنِبْ ما شِئْتَ»؛

پنج دستور را عمل کن بعد از آن هر چقدر دلت می خواهد به سوی گناه برو؛

۱- روزی خدا را نخور و هر قدر می خواهی گناه کن؛

۲- از تحت حکومت خداوند بیرون برو و هر چه دلت می خواهد نافرمانی کن؛

۳- جایی پیدا کن که خدا تو را نبیند و هر چقدر دوست داری گناه کن؛

۴- عزرائیل را موقع جان دادن از خودت دور کن و گناه نما؛

۵- اگر خواستند تو را به آتش جهنم ببرند نرو!

آنگاه هر قدری می خواهی معصیت نما!

منبع: الخصائص الحسینیة، ص: ۲۲۳

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری