شما اینجا هستید
آخرین اخبار » آخرین وضعیت مدارس سیل‌زده استان لرستان/ اهدای ۱۰۰ کانکس و ۵ هزار میز و نیمکت

مهراله رخشانی‌مهر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ستاد بحران مدارس سیل‌زده درباره آ‌خرین وضعیت و اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش دستور ویژه برای رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزان  و معلمان و همچنین مدارس مناطق سیل‌زده داده‌ است.

وی با بیان اینکه دو اقدام کوتاه‌مدت و میان‌مدت در خصوص رسیدگی به مدارس سیل‌زده استان لرستان انجام خواهیم داد، گفت: در اقدام کوتاه‌مدت بیش از ۱۰۰ کانکس و ۵ هزار میز و نیمکت به اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان تحویل شد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تعمیر تجهیزات سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس، ادامه داد: با توجه به اینکه در مناطق سیل‌زده، موتورخانه‌های مدارس زیر آب رفته‌اند باید سریع‌‌تر تعمیر شود و بر همین اساس ۵ میلیارد تومان برای استانداردسازی و اصلاح سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی ابلاغ اعتبار کردیم.

رخشانی‌مهر افزود: در کنار این اقدامات، مدارسی که دچار آسیب‌دیدگی جزئی شده بودند و آب‌گرفتگی داشتند و گل و لای آنها کم بود نیز پاکسازی شده‌اند و آماده حضور دانش‌آموزان در مدارس هستند.

وی به اقدامات میان‌مدت اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت مدارس در دستور کار است البته نمی‌خواهیم با یک اقدام شتاب‌زده در نقاط قبلی مدرسه ایجاد کنیم بلکه باید در مکان‌یابی احداث مدارس تأمل کنیم؛ در جانمایی مدارس به موضوع زیرنظام فضا و تجهیزات توجه می‌کنیم که در آن بر ساخت مجتمع آموزشی تأکید شده است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در جانمایی مدارس نیازمند هماهنگی دستگاه‌های مربوطه هستیم، به عنوان مثال اداره‌کل راه و شهرسازی زمین مناسبی در اختیار ما قرار دهد ضمن اینکه قرار است مکان‌یابی جدید برای روستاها انجام شود و ما منتظر محل اسکان جدید روستاها هستیم تا مدرسه را در محل استقرار جدید، جانمایی کنیم.

رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: در احداث فضاهای آموزشی، مدارس دارای کلاس‌های کم جمعیت تا مهر سال ۹۸ و مدارسی که به شکل مجتمع احداث خواهند شد تا مهر ۹۹ آماده بهره‌برداری خواهند بود.

وی همچنین درباره مدارس استان گلستان نیز گفت: ۵۰ کانکس و ۳۲۰۰ میز و صندلی برای تحصیل دانش‌آموزان در مناطق سیل‌زده این استان اختصاص یافته است و ۵ میلیارد تومان نیز برای اصلاح سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی تأمین اعتبار شده است.

منبع: فارس

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری