شما اینجا هستید
آخرین اخبار » کشاورزان خوزستانی،هیچ دغدغه‌ای در بحث جبران خسارت نداشته باشند

کیخسرو چنگلوایی، رئیس سازمان جهادکشاورزی در جمع خبرنگاران در رابطه با روند پرداخت خسارات سیل به کشاورزان خوزستانی، اظهار کرد: دولت در برنامه خود دارد تا تمام خسارات ناشی از سیلاب اخیر را به کشاورزان پرداخت کند و در این پرداختی‌ها هیچ تفاوتی بین اشخاصی که زمین‌های خود را بیمه کرده‌اند با کسانی که زمین‌هایشان بیمه نیست وجود ندارد لذا بر این اساس، وزرات جهادکشاورزی یک متوسط قیمتی را در راستای جبران خسارت کشاورزان آسیب‌دیده در نظر گرفته است که باتوجه به اینکه هنوز به تصویب نرسیده، امکان اعلام قیمتی وجود ندارد.

وی افزود: صحبت‌هایی با بانک و صندوق بیمه محصولات کشاورزی صورت گرفته است تا سیکل بررسی و ارزیابی معمول تعیین خسارت‌ها که در سال‌های گذشته انجام می‌گرفت حذف شود زیرا در این شرایط سیلاب ، بررسی میدانی  اراضی کشاورزی جهت برآورد میزان خسارات مقدور نیست.

چنگلوایی عنوان کرد: براساس تاکیدات دولت،کشاورزان خوزستانی،هیچ دغدغه‌ای در بحث جبران خسارت نداشته باشند زیرا خسارت وارد شده به آن‌ها پرداخت خواهد شد و هیچ گونه جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: مقرر شد تا در بحث برآورد خسارت در بخش کشاورزی بسیاری از فرایندها حذف شود چرا که در این شرایط، جان کشاورزان در اولویت است و سازمان جهادکشاورزی معتقد است اراضی که به زیر آب رفته‌اند خسارت ۱۰۰درصدی ر متحمل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، ۲۲فروردین ماه، وزیر جهاد کشاورزی کشور اعلام کرد که از روز شنبه مورخ ۲۴ فروردین ماه خسارت آن دسته از کشاورزان خوزستانی که مزارع خود را بیمه کرده بودند، پرداخت خواهد شد و رای آن دسته از کشاورزانی که مزارع آن ها بیمه نشده است، با پیشنهاداتی که وزارت جهاد کشاورزی به دولت ارائه داده، پس از تصویب نسبت به پرداخت خسارت بصورت بلاعوض و وام های قرض الحسنه اقدام خواهد شد.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری