شما اینجا هستید
آخرین اخبار » جنگ دیروز، جنگ امروز!

با فعال شدن سامانه های بارشی در سراسر کشور خصوصا شمال، غرب و جنوب غرب کشور، سیل بی سابقه ای در این نقاط باعث اختلال در زندگی مردم شد.خسارت این سیل در نقاط مختلف حدود ۳٫۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود.  ۸۹۰۰۰ واحد مسکونی تخریب شد، چیزی حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به واحد های صنعتی آسیب رسید، ۶۷۰۰ میلیارد تومان به واحدهای کشاورزی و ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان به جاده های کشور. در این بین شاید بعضی از نعمات دیده نشد! منشاء ریزگردهای خوزستان دوباره خیس شد یا به عبارتی از خشکی در آمد، ۵۰ سانتی متر به ارتفاع آب دریاچه ارومیه اضافه شد و تالاب هایی نظیر شادگان و هور العظیم در خوزستان، نظیرالله آب  در قزوین، هشیلان در کرمانشاه، حله در بوشهر احیا شدند. میزان رواناب های نیز در این بین تا ۳٫۵ برابر سال گذشته تخمین می شود.

مردم کشورمان از شروع سیل با توجه به اینکه خرابی های به بار آمده ابعاد مختلفی داشت شروع به جمع آوری کمک ها برای مناطق سیل زده نمودند. عده ای از مردم هم در قالب گروه های جهادی، نیروهای مردمی، نیروهای نظامی و انتظامی همه و همه دست به دست هم دادند تا آلام مردم گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان و دیگر مناطق سیل زده مقداری کمتر شود.

خیلی از ما عکس های مناطق را در صدا و سیما یا فضای مجازی دیده ایم. کسی سینه سپر کرده و با مقاومت داخل آب، پشت سیل بند می ایستد تا آب نتواند سیل بند را خراب کند. کودکی معلول کیسه ی خاکی را پر میکند، طلبه ی اهل سنتی پیرزنی را روی دوشش گرفته و در جریان سیل جابجا می کند، عکاسی هنگام عکاسی وسایلش داخل آب می افتد، طلبه ای تا گردن داخل گل رفته و در حال امداد رسانی است، بچه های ۱۳-۱۴ ساله از شهر دیگری آمده اند و بقایای سیل را از خانه مردم پاک می کنند، راننده ماشین سنگین پای خود را از دست می دهد، پزشکی در برابر ناملایمات تحمل نموده و در برابر تخلیه استرس مردم سکوت می کند و….

از این موضوع هم نمی توان گذشت که عده ای هم از خارچ و داخل کشور بالای گود ایستاده اند و با ندای لنگش کن! لنگش کن! این و آن را متهم به کم کاری و… می کنند. شاید از پست ترین افراد کسانی هستند که امروز بجای کمک کردن به مردم داغدار و حادثه دیده، سیل را وسیله ای برای مبارزه با انقلاب و نظام اسلامی قرار می دهند.

همین چند وقت پیش بود که از این طرف و آنطرف صداهایی می گفتند اگر جنگ بشود جوانان زمانه ی خمینی و خامنه ای دیگر حاضر به دفاع از این مرز و بوم نیستند. امام دیدیم که در صف اول کمک به هموطن این جوانان بودند که بازوی قدرمتند امامشان بودند. روزهایی که می توانستند در خانه و شهرشان استراحت کنند را در نظر نگرفتند و جان بر کف پای آرمان های انقلاب، امام و رهبری و انسانیت ایستادند تا کسی نتواند حتی انگ کوچکی به این جوان های نسل جدید انقلاب اسلامی بزند! مدافعان و حامیان مردم وطن دیروز در دفاع از حرم بودند و پیکار و با چنگال استکبار و امروز در حال جنگیدن با ویرانه های سیل، امکانات محدود …

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری