شما اینجا هستید
آخرین اخبار » پیروزی در تل آویو، مقدمه ای برای فتح واشنگتن!

با تمام جنجال ها و حواشی بوجود آمده در سال گذشته در سرزمین های اشغالی، بالاخره نتانیاهو در انتخابات اخیر پیروز انتخابات شد. علی رغم فسادهای مالی، اخلاقی، ضعف ها، کمبود ها و بی برنامگی های دولتش با استفاده از تکنیک های جنگ روانی و بازی های ساختگی در عرصه بین الملل خصوصا در مواجهه با ایران در هر صورت حریف حزب رقیب شد.

در این بین آمریکا توانست با کمک های مختلفی که به نتانیاهو می کند نقش شراکت خود را در پیروزی وی به صورت چشمگیری به رخ سیاستمداران آمریکایی و صهیونیست بکشد. کارشناسان معتقدند یکی از آخرین حربه های ترامپ برای پیروزی یار صمیمی اش همین تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که منجر به عملیاتی تبلیغاتی شد و موجب شد ۴ پرونده فساد اقتصادی حزب حاکم پوشیده شود. همچنین ترامپ قبل از مشخص شدن نتیجه انتخابات با تبریک به نتانیاهو به نحوی این پیام را به دنیا مخابره کرد که هم آمریکا بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی است و هم نتیجه انتخابات را ما مشخص می کنیم!

یکی از اقدامات دیگر امریکا برای کمک به پیروزی نتانیاهو تصویب طرحی برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسراییل بر منطقه جولان بود. هر چند این طرح با مخالفت جامعه جهانی روبرو شده و بسیاری از کشورها این طرح را محکوم کردند اما آمریکا به اصطلاح با بد کردن خود در جامعه جهانی مسیر را برای پیروزی نتانیاهو هموار ساخت.

به نحوی می توان انتخابات برگزار شده در سرزمین های اشغالی را انتخابات مهندسی شده دانست. چرا که با مهره هایی که آمریکا در اختیار نتانیاهو قرار داد و با توان عملیاتی هر دو کشور نتیجه انتخابات به صورت ناباورانه ای تغییر کرد.

بنیامین نتانیاهو از سال ۱۹۹۶ وارد فضای قدرت در سرزمین های اشغالی شد و توانسته در بین صهیونیست های سراسر دنیا محبوبیت پیدا کند.

به نظر می رسد آمریکا و شخص ترامپ قصد دارند با در هدایت سرمایه ها و حمایت های صهیونیست ها خصوصا آیپک برای انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور برنامه ریزی نموده و نقاط ضعف شدید خود را پوشش دهند.

اینجاست که دموکراسی و افکار عمومی سراسر جهان به سخره گرفته می شود. چرا که ضعف سیاستمداران کشورها با پول، عملیات روانی بنگاه های تبلیغاتی و حمایت های سیاسی خیل یراحت پوشانده می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری