شما اینجا هستید
آخرین اخبار » گزارش میدانی از عملیات علیه تروریست ها در غرب عراق

عملیات نیروهای عراقی علیه هسته های خاموش داعش و عناصر باقی مانده آن ها در استان الانبار ادامه دارد. در همین راستا نیروهای حشد الشعبی در منطقه المشحنیه با تعدادی از افراد گروه های تروریستی که قبلا توسط نیروهای اطلاعاتی عراق شناسایی شده درگیر شدند. در نهایت، نیروهای عراقی توانستند دو تن از عناصر تروریست ها را دستگیر نموده و برای تحقیقات بیشتر به نیروهای اطلاعاتی این کشور تحویل دهند.

کارشناسان معتقدند با توجه به شواهد موجود و عملیات های تروریستی هنوز برخی از نیروهای داعش و دیگر گروه های تروریستی نه به صورت گسترده، بلکه در قالب هسته های خاموش مشغول به فعالیت در مناطقی چون صلاح الدین، فلوجه و الرمادی هستند.

نه تنها استان الانبار، بلکه استان نینوا نیز با توجه به همجواری با کشور سوریه، بسیار در معرض خطر بوده و هست. از این جهت که بیشتر مساحت این دو استان از مناطق بیابانی تشکیل شده و تروریست ها مخفیانه به این دو کشور دائما تردد نموده و هنگام عملیات ها، با توجه به وسعت منطقه، داخل مناطق پخش شده و عملا می گریزند. این عملیات ها و جست و جوی دقیق منزل به منزل که با توجه به اطلاعات کسب شده توسط نیروهای اطلاعاتی عراق در حال حاضر در جریان بوده و در منطقه مرزی الولید و حومه شهر موصل در الانبار ادامه دارد.

از نظر وسعت عملیات، منطقه سرزمینی را حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع گفته اند و نقطه پایان عملیات منطقه مرزی با اردن گزارش شده است.

این عملیات ها از آن جهت کاربردی است که در صورت راه اندازی جاده تهران، بغداد، دمشق، بیروت که به دریای مدیترانه ختم می شود می تواند بستری را برای تامین امنیت این شاه راه استراتژیک فراهم کند.

با توجه به راه اندازی بندر لاذقیه و امکان حضور ایران در سوریه برای بازسازی این کشور، این امنیت بسیار می تواند برای بستر سازی جهت تقویت کشورهای جبهه مقاومت و شروع فصل جدیدی از همکاری ای کشورها می تواند موثر باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری