شما اینجا هستید
آخرین اخبار » سیلی که از سادگی خانه یک شهید پرده برداشت/ این خانه کاهگلی صفا دارد

دوران هشت سال دفاع مقدس دورانی فراموش نشدنی از تاریخ این مرز و بوم است، دورانی همراه با خاطرات تلخ و شیرین که هیچگاه از خاطره‌ها محو نخواهد شد.

شهید دادن‌ها، اسیر دادن‌ها و تماشای هزار سیلاب خون در میان دود و آتش تصویری است که برای همیشه در تقویم تاریخ ایران زمین ثبت و ضبط شده است.

آن روزها هوا برای ماندن کم بود، خیلی‌ها پر کشیدید، آسمانی شدند تا زمین همچنان سرافراز بماند.

خون‌ها بر زمین جاری شد و آسمان‌ بوی فرشتگانی را به خود گرفت که رفتنشان خبر از همیشه ماندنشان می‌داد، شهدا سبک بالانی بودند که بی‌وقفه تا عرش جنون پرکشیدند و رفتند و امروز خاطراتشان تنها یادگاری است که در قلب مادرانشان مانده است.

آن روز جنگ بود و سیاهی و امروز سیل رحمت است و مهربانی، سیل رحمتی که سوی خانه شهیدی روانه شده است، خانه شهیدی که با گذشت سال‌ها از جنگ همچنان خاکی است و با سپیدی گچ بیگانه، خانه‌ای در شهر سیل‌زده پل دختر در استان لرستان.

نخستین روزهای بهاری امسال بود که سیل همه چیز را با خود ویران کرد، حتی دیوار خانه شهید ایرج عیدی‌نژاد را، خانه‌ای که همچنان بوی دیوارهای کاهگلی‌اش به مشام می‌رسد و سادگی از در و دیوارش فریاد می‌زد.

به همراه جمعی از بسیجیان و سپاهیان سپاه روح‌الله سری به خانه شهید ایرج عیدی‌نژاد زدیم، خانه‌ای در شهر سیل‌زده پلدختر، دیدن خانه ناراحتمان کرد، اما آنچه بیش از سیل ویران کننده توجه را به خود جلب می‌کرد دیوارهای کاهلگی خانه بود که آب آن راه هم با خود برده بود.

منبع: فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری