شما اینجا هستید
آخرین اخبار » درخواستی برای خرید اس ۴۰۰ ندادیم

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در دومین نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران در ابتدا درباره خبرها مبنی بر رد درخواست ایران برای خرید اس ۴۰۰ اظهار کرد: ما درخواستی از روسیه برای خرید سامانه اس ۴۰۰ نداشته‌ایم و متخصصان ما هم سامانه‌های مشابهی را طراحی کرده‌اند که دست کمی از آن سامانه ندارد.

وی همچنین درباره رویکرد اروپا بعد از اعلام شروط ایران افزود: مواضع ایران را روز گذشته آقای دکتر ظریف بیان کردند. انتظار ما از اتحادیه اروپا و به ویژه سه کشوری که در برجام هستند این است که به تعهدات خود به ویژه بعد از خروج آمریکا عمل کنند. البته این جای تأسف بسیاری دارد که آنها نتوانند به تعهدات خود عمل کنند.

موسوی بیان کرد: لازم است به این نکته اشاره کنم که در جهان متمدن امروز، جای تأسف دارد که کشوری، قانون داخلی تصویب و آن را به صورت فراسرزمینی علیه کشورهای دیگر اعمال کند و برخلاف اصول و رویه‌ها، روابط آزاد تجاری با سایر کشورها را محدود کند و این جای تأسف دارد که در قرن بیست و یکم شاهد چنین چیزی هستیم و متأسفانه برخی از کشورها هم آن را می‌پذیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: در این مدت اقدامی عملی از طرف اتحادیه اروپا که خواسته‌های ما را تأمین و به صورت ملموس، جمهوری اسلامی ایران را قانع کند، شاهد نبوده‌ایم و امیدواریم در این مدت باقی مانده از ضرب الاجل ایران، اروپایی‌ها، گامی عملی برای تأمین خواسته‌های ما بردارند؛ چراکه در غیر ای نصورت جمهوری اسلامی ایران گام دوم را برمی‌دارد.

برچسب ها : , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری