شما اینجا هستید
بین الملل » احتمال حذف ترامپ از انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت کالیفرنیا

فرماندار ایالت کالیفرنیا قانونی را امضا کرد که به موجب آن نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری برای شرکت در انتخابات درون حزبی در این ایالت باید اظهارنامه مالیاتی خود را علنی کنند؛ کاری که ترامپ گفته هرگز نخواهد کرد. روزنامه لس آنجلس تایمز سه شنبه شب گزارش داد که «گوین نیوسام» فرماندار کالیفرنیا قانون لزوم انتشار اظهارنامه مالیاتی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری برای احراز صلاحیت برای رقابت‌های درون حزبی را امضا کرد.

این قانون که پیشتر با اختلاف بسیار کم به تصویب کنگره ایالت کالیفرنیا رسیده بود، کسانی را که از انتشار اظهارنامه مالیاتی ۵ سال گذشته خودداری کنند، از شرکت در رقابت‌های درون حزبی در این ایالت برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری منع می‌کند.

نیوسام پس از امضای این قانون در بیانیه‌ای گفت: ایالت کالیفرنیا به عنوان یکی از بزرگترین اقتصاد‌ها در جهان و همچنین وطن یک نهم رای دهندگان آمریکایی مسئولیتی ویژه در به دست آوردن این اطلاعات درباره نامزد‌های ریاست جمهوری و فرمانداری دارد.

بیش از ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت ۳۲۷ میلیونی آمریکا در ایالت کالیفرنیا زندگی می‌کنند و از دست دادن آرای این جمعیت برای یک نامزد ریاست جمهوری، به معنای از دست دادن یک نهم از کل رای دهندگان آمریکایی است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکنون دو بار از ضرب الاجل تعیین شده ازسوی مجلس نمایندگان آمریکا برای ارائه اظهارنامه مالیاتی خود سرباز زده و اعلام کرده که هرگز چنین کاری نخواهد کرد.

دمکرات‌های آمریکا خواستار بررسی اظهارنامه مالیاتی ترامپ هستند تا روند تحقیقات آن‌ها در مورد تضاد منافع حاصل از استمرار برخورداری وی از منافع تجاری در ضمن خدمت به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، تکمیل شود. 
ترامپ در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از انتشار اظهارنامه مالیاتی خود خودداری کرد و از آن زمان به بعد، به بهانه اینکه اظهارنامه مالیاتی اش تحت حسابرسی سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکاست، به این روند ادامه داده است.

منبع:ایرنا

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری