شما اینجا هستید
اقتصادی » خام فروشی و ثروتی که بر باد می‌رود

استاندار خراسان‌ جنوبی گفت: بزرگ‌ترین معادن سنگ گرانیت کشور در خراسان جنوبی واقع است که متاسفانه سنگ استحصالی به صورت خام به فروش می‌رسد و این خام فروشی نه تنها باعث کاهش درآمد معادن می‌شود، بلکه ثروت را از این استان خارج می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمدصادق معتمدیان، در جمع کارگران معدن نس قلعه زری شهرستان خوسف با بیان اینکه تمام نقاط استان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل بسیار ارزشمندی است که با استفاده از این ظرفیت‌ها می ‌توان نسبت به افزایش درآمد و اهالی روستاها اقدام کرد.

وی ادامه داد: شرکت ایمیدرو به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های دولتی فعال در حوزه معادن بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال در زمینه اکتشاف سرمایه گذاری خواهد کرد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده سازمان زمین‌شناسی کشور حداقل ۱۰۰ میلیارد ریال در بخش معدن هزینه خواهد کرد.

معتمدیان، اشتغال را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان دانست و افزود: متاسفانه خام فروشی یکی از معضلات استان است.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین معادن سنگ گرانیت کشور در این استان واقع است که متاسفانه سنگ استحصالی به صورت خام به فروش می‌رسد و این خام فروشی نه تنها باعث کاهش درآمد معادن می‌شود، بلکه ثروت را از این استان خارج می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌ها و برنامه ریزی‌های صورت پذیرفته، با سرمایه گذاری دولتی و بخش خصوصی، می ‌توانیم خراسان جنوبی را به عسلویه معدنی کشور تبدیل کنیم.

معتمدیان با بیان اینکه با آغاز نهضت گازرسانی تا پایان دولت دوازدهم به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار گازرسانی خواهد شد، تصریح کرد: در صورتی که دهیاری روستا نسبت به زیرسازی و جدول‌گذاری معابر اقدام کند، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است نسبت به آسفالت معابر اقدام کند.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط خاص معدن قلعه زری و در بن بست بودن آن لازم است تا پایان سال اورژانس این روستا راه‌اندازی شود.

برچسب ها : ,

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری