شما اینجا هستید
ورزشی » کونته: غول مهربان نشان داد که چرا ما برای جذبش سخت تلاش کردیم/ اینتر باید دینامیت باشد، نه جرقه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آنتونیو کونته پس از اینکه تیم تحت‌هدایتش شب گذشته (دوشنبه) شروعی قدرتمند در فصل جدید سری A ایتالیا داشت و در هفته اول این رقابت‌ها، لچه تازه‌وارد را با نتیجه ۴ بر صفر در هم کوبید، تبدیل به سومین سرمربی تاریخ اینتر شد که بازی نخست فصل را با اختلاف ۴ گل پیروز می‌شود. پیش از او این اتفاق با جوزپه مه‌آتزا (۱۹۴۶) و هلنیو هررا (۱۹۶۰) رخ داده بود. کونته پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «DAZN» گفت: ما با قدرت خوبی بازی را آغاز کردیم و به ایده فوتبالی که من می‌خواستم، احترام گذاشتیم. پس از اینکه در نیمه اول ۲ بر صفر از لچه پیش افتادیم به بازیکنانم گفتم که از بازی‌تان در تمامی دقایق راضی نیستم، در واقع می‌خواستم بازیکنانم به زمین بازگردند و فکر نکنند که کار تمام شده است.

وی افزود: ما بازی خوبی از خود ارائه کردیم و شما هم می‌توانید ایده‌های فوتبالی را در بازی‌مان ببینید. ما نتیجه‌ای عالی کسب کردیم چون لچه تیم خوبی است و همیشه در چنین بازی‌هایی خطر لغزش وجود دارد. ما اما نمی‌خواستیم به خاطر خودمان و هواداران ریسک کنیم. هنوز کارهای دیگر برای انجام دادن داریم، از جمله تقویت جنبه روحی و روانی تیم و تمرکز روی بازی‌مان اما از تیم راضی هستم و مایه خرسندی است که با این بازیکنان کار می‌کنم.

سرمربی اینتر همچنین در تمجید از گلزنان دو گل اول تیمش اظهار داشت: سنسی و بروزوویچ بازیکنان بسیار باتجربه‌‌ای هستند که کیفیت بالایی در بازی‌شان و کار با توپ‌شان دیده می‌شود. در سیستم هافبک دو نفره ممکن است آنها به مشکل بخوردند اما با وجود سه هافبک خیلی خوب کار می‌کنند. سیستم بازی ۲-۵-۳ قطعاً از سیستم قدیمی ۴-۲-۴ هجومی‌تر است. به نظرم، من بازیکنانی مناسب این سیستم و هافبک‌هایی که آماده حضور در کارهای هجومی هستند را دارم.

برچسب ها : ,

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری