شما اینجا هستید
ورزشی » توتی: کونته یکی از بهترین مربیان اروپاست/ گذر از سد مانولاس – کولیبالی در ناپولی دشوار خواهد بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرانچسکو توتی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «رای اسپورت» ایتالیا درباره دربی دلاکاپیتاله که قرار است فردا شب (یکشنبه) به میزبانی لاتزیو از رم در هفته دوم سری A ایتالیا و در ورزشگاه المپیکو برگزار شود، گفت: من بازی‌های رم را از تلویزیون تماشا می‌کنم، همچنی از رادیو گوش و آنالیز می‌‌کنم اما حس عجیبی است که در ورزشگاه نیستم. شاید بازی دربی رم را از نزدیک دیدم. مردم با خود می‌گویند که لاتزیو بخت اول پیروزی در این بازی است اما معمولاً تیمی که بخت اول پیروزی در دربی است بازی را می‌بازد، از این‌رو امیدواریم که این موضوع برای ما خوش‌شانسی بیاورد.

توتی که اواخر خرداد ماه سال جاری پس از رد پیشنهاد باشگاه رم مبنی بر قبول سمت مدیرفنی باشگاه، از سمت دستیار مدیر ورزشی تیم رم استعفا و به همکاری‌اش با این باشگاه پایان داد، در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: این تیم نیاز به تقویت شدن دارد. رم واقعاً نیاز به مهاجمی مثل ادین ژکو دارد، از این‌رو تمدید قرارداد او اتفاق مثبتی بود. بدون داشتن بازیکن باکیفیت هم نمی‌توان سهمیه حضور در لیگ قهرمانان را کسب کرد. کوستاس مانولاس (مدافع پیشین رم) یکی از بهترین مدافعان میانی در اروپاست که حالا زوج کالیدو کولیبالی در ناپولی شده و گذر از سد آنها دشوار خواهد بود.

اسطوره باشگاه رم همچنین در خصوص رقابت برای قهرمانی در فصل جاری سری A اظهار داشت: یوونتوس همچنان مدعی اصلی قهرمانی است، حتی با وجود اینکه این فصل می‌تواند اوضاع متفاوت باشد. یوونتوس، ناپولی و اینتر خودشان را بیشتر از بقیه تیم‌ها تقویت کرده‌اند و سایر تیم‌ها برای کسب عناوین چهارم تا هفتمی خواهند جنگید.

هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا همچنین در تمجید از سرمربی جدید اینتر که سابقه به قهرمانی رساندن یوونتوس برای سه فصل متوالی را در کارنامه‌اش دارد، تصریح کرد: آنتونیو کونته یکی از بهترین مربیان اروپاست و او حالا سلاح یدکی اینتر است. روملو لوکاکو هم که مهاجمی پدیده است و می‌تواند با دوندگی خود مدافعان حریف را مغلوب کند.

وی در پایان در تمجید از هافبک ۲۰ ساله جالوروسی گفت: زانیولو بازیکن خوبی است اما برای اینکه بازیکنی در این سطح بازیکنی سطح بالا لحاظ شود، باید ۵ یا ۶ بازی خوبی از خود ارائه دهد. نیکولو هنوز خیلی کار دارد تا خودش را به اثبات برساند. او اما می‌تواند تفاوت را رقم بزند و اطمینان دارم که آینده از آن زانیولو است.

برچسب ها : , ,

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری