شما اینجا هستید
ورزشی » فدراسیون فوتبال بلژیک از لوکاکو دفاع کرد: نگران وضعیت روملو هستیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال بلژیک با انتشار بیانیه‌ای در سایت رسمی این سازمان، حمایت خود را از روملو لوکاکو اعلام کرد. لوکاکو در بازی اخیر تیم فوتبال اینتر مقابل کالیاری در هفته دوم سری A از سوی هواداران تیم فوتبال میزبان مورد اهانت نژادپرستانه واقع شد.

لوکاکو پس از این ماجرا پیامی تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که بازتاب گسترده‌ای داشت. با این حال فدراسیون فوتبال بلژیک هم به نوبه خود حمایتش از بازیکن سابق منچستریونایتد را اعلام کرده است.

پیتر بوسائه، یکی از اعضای فدارسیون فوتبال بلژیک در این خصوص اظهار داشت: نژادپرستی غیرقابل تحمل است و واقعاً جای تأسف دارد که در سال ۲۰۱۹ ما هنوز شاهد چنین مواردی هستیم. لازم است که به طور جدی و شجاعانه با این معضل مبارزه کنیم. ما این کار را انجام خواهیم داد. نژادپرستی باید از صحنه فوتبال، از استادیوم‌ها و از جامعه محو شود.

بوسائه افزود: زمانی که یکی از بازیکنان ما مانند روملو لوکاکو هدف اقدامات نژادپرستانه واقع می‌شود، نگران می‌شویم. ما احساس می‌کردیم که لازم است حمایت خودمان را از لوکاکو اعلام و موضع خودمان را در مقابله با انواع نژادپرستی مشخص کنیم.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری