شما اینجا هستید
بین الملل » “پیام تبریک” ترامپ به لهستان به مناسبت سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم!

رییس جمهور آمریکا در اظهار نظر درباره مراسم‌های هشتادمین سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم در لهستان گفت که به این مناسبت برای این کشور پیام تبریک می‌فرستد!

به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در گفت‌وگویی که با خبرنگاران در محوطه اطراف کاخ سفید داشت در پاسخ به این‌که پیامش برای لهستان به مناسبت هشتادمین سالگرد حمله آلمان نازی به این کشور و آغاز جنگ جهانی دوم چیست، در ابتدا اینگونه پاسخ داد: من پیامی عالی برای لهستان دارم و مایک پنس معاون رییس جمهور به نمایندگی از من به لهستان رفت.

ترامپ در ادامه این اظهارنظرش گفت: من مشتاق به این هستم خودم به آنجا بروم اما می‌خواهم به لهستان تبریک بگویم! لهستان کشوری بزرگ با مردمی بزرگ است. ما در کشور خودمان لهستانی‌تبارهای زیادی داریم که شاید تعدادشان به هشت میلیون برسد. ما دوستدار دوستان لهستانی‌مان هستیم و من به زودی آنجا خواهم بود.

با این حال این پیام ترامپ در حالی مطرح شد که این مناسبت در لهستان به عنوان یک روز یادبود و نه یک روز جشن برگزار شد. در مراسمات لهستان به مناسبت هشتادمین سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم، فرانک والتر اشتاینمایر، رییس جمهور آلمان از لهستانی‌ها تقاضای بخشش به خاطر حمله کشورش به آنها کرد.

اشتاینمایر در این مراسم که مایک پنس در آن حضور داشت گفت: این یک جنایت جنگی آلمانی بوده است.

ترامپ قرار بود روزهای شنبه و یکشنبه گذشته برای شرکت در این مراسم به لهستان سفر کند اما او روز پنجشنبه قبل از آن، این سفرش را به دلیل تشدید طوفان دوریان لغو کرد و به جای او مایک پنس به لهستان رفت.

با این حال مایک پنس در سخنرانی‌اش در این مراسم در روز یکشنبه لحن سنگین‌تری نسبت به ترامپ داشت و گفت: برای مایی که لهستانی نیستیم تصور وحشت‌هایی که در اینجا ۸۰ سال پیش شروع شد سخت است.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری