شما اینجا هستید
بین الملل » ترامپ: سزاوار دریافت جایزه صلح نوبلم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار دوجانبه‌اش با عمران خان، نخست وزیر پاکستان در جمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل گفت: معتقدم به دلایل بسیار “سزاوار” دریافت جایزه صلح نوبل هستم البته اگر عادلانه تصمیم‌گیری شود که خب این اتفاق نخواهد افتاد و داوران منصفانه تصمیم نخواهند گرفت.

به گزارش یاهو نیوز، همانند بسیاری از محافظه‌کاران آمریکایی، ترامپ نیز نسبت به اینکه باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۰۹ میلادی موفق به دریافت جایزه صلح نوبل شد، ابراز تاسف کرد.

به‌رغم آنکه هیچ سوالی درباره رئیس جمهور سابق آمریکا از ترامپ پرسیده نشد، وی گفت: کمیته تصمیم‌گیری جایزه صلح نوبل کمی پس از روی کار آمدن اوباما به او جایزه صلح نوبل را دادند و حتی شخص اوباما نیز هیچ نظری درباره اینکه چرا این جایزه را دریافت کرده، نداشت.

ترامپ افزود: می‌دانید، در حقیقت این تنها موضوعی است که من با اوباما در موردش توافق دارم.

تنها با گذشت یک سال و نیم از دور نخست ریاست جمهوری اوباما، وی جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. کمیته جایزه صلح نوبل در بیانیه خود اعلام کرده بود که اوباما به خاطر “تلاش‌های بسیار و فوق‌العاده‌اش” در راستای تقویت دیپلماسی بین‌المللی و همکاری میان مردم و همچنین به خاطر دیدگاه و اقداماتش در راستای جهان بدون تسلیحات اتمی این جایزه را دریافت کرده است.

اوباما در زمان دریافت جایزه صلح نوبل گفته بود که دریافت این جایزه در ابتدای دوره ریاست جمهوری‌اش امری غیر معمول است. منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری