شما اینجا هستید
بین الملل » عون: احترام به قطعنامه ۱۷۰۱ حق ما در دفاع از خود و لبنان را از بین نمی‌برد

رئیس‌جمهوری لبنان اعلام کرد که شرایط لازم برای بازگشت پناهجویان سوری به شهر و دیارشان فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان طی سخنانی در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک اظهار کرد: شرایط لازم برای بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان فراهم شده و باید جامعه جهانی امنیت بازگشت سوری‌ها را تامین کند.

وی اضافه کرد: آیا مجبور هستیم به شما تاثیرات منفی بحران مهاجرت بر مسائل امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در لبنان را یادآوری کنیم؟ بحران مهاجرت تهدید جدی برای برنامه «اهداف توسعه پایدار» لبنان به شمار می‌رود و باعث تعمیق بحران اقتصادی می‌شود.

عون خاطرنشان کرد: جنگ‌ها در خاورمیانه کاهش یافته اما تاثیرات و پیامدهایش همچنان باقی هستند نتایج آوارگی همچنان مشهود است.

عون همچنین نسبت به تبعات کاهش خدمات آنروا برای پناهجویان فلسطینی هشدار داده و گفت: این اقدام ممکن است منجر به افزایش فشارهای اجتماعی و اقتصادی بر جوانان فلسطینی و تبدیل آنها از دانش‌آموزان علوم به دانش‌آموزان انتقام شود.

وی به تنش میان بیروت و تل‌آویو در مرز جنوبی لبنان نیز اشاره کرده و افزود، رژیم صهیونیستی به نقض قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد و حمله به حاکمیت لبنان می‌پردازد.

رئیس‌جمهوری لبنان در عین حال گفت: لبنان کشور صلح است، ما به قطعنامه ۱۷۰۱ احترام می‌گذاریم اما این امر حق ما در دفاع از خود و سرزمین‌مان را به هر وسیله‌ای لغو نمی‌کند.

برچسب ها : ,

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری