شما اینجا هستید
اجتماعی » تکریم ویژه سالمندان یکی از مبانی مهم صیانت از حقوق شهروندی است

فرماندار اسلامشهر با اشاره به سکونت ۳۳ هزار سالمند در شهرستان گفت: تکریم ویژه سالمندان یکی از مبانی مهم صیانت از حقوق شهروندی است و باید برنامه های آموزش محور و پروژه های پیشگیرانه جهت داشتن دوره سالمندی مطلوب و بدور از بیماری در شهرستان اجرایی شود.

‌به گزارش ایسنا‌، مسعود مرسلپور در جلسه مشترک ستاد صیانت از حقوق شهروندی و شورای سالمندان شهرستان ‌خاطر‌نشان کرد: در فرهنگ و رسوم ایرانیان از دیرباز و همچنین در آیات و روایات متعدد در دین مبین اسلام تاکید فراوانی بر تکریم بزرگان و سالمندان شده است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به مسائل عاطفی و روحی- روانی سالمندان افزود: تغییراتی که در سبک زندگی ها ایجاد شده و از هم گسستگی زندگی باعث شده تا این روزها توجه کمتری به سالمندان در برخی خانواده ها وجود داشته باشد.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه بهزیستی شهرستان گزارشی از روند سالمندی در اسلامشهر در دست تهیه دارد، تصریح کرد: باید برنامه های متنوع و بانشاطی برای سالمندان و بازنشستگان اجرا شود و آموزش و پرورش به عنوان نخستین اداره پس از پایان ماه صفر جشنواره معلمان بازنشسته را برگزار خواهد کرد.

مرسلپور در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به اینکه ما مسئولان مکلف به تکریم شهروندان هستیم، تصریح کرد: ماهیت قانون اساسی ما در راستای اجرای حقوق شهروندی است و همه قوا و مسئولان نظام و دستگاه‌های اداری و اجرایی و خدمات‌رسان همگی باید به تکریم و صیانت از حقوق شهروندی بپردازند.

 وی با بیان اینکه نخستین بخش گام دوم انقلاب که به دانش و پژوهش پرداخته نشان‌دهنده اهمیت حقوق شهروندی است تأکید کرد: تمام اجزای جامعه و پازلهای موجود در آن و روش‌ها و ایده‌ها به حفظ حقوق شهروندی منتهی می‌شود و مهم‌تر از آن نحوه اجرای این حقوق است.

 فرماندار شهرستان اسلامشهر افزود: کار امروز را به فردا انداختن، ارباب رجوع را معطل و منتظر نگه داشتن موجب چالش سیستم اداری شده و از مصادیق عدم اجرای صیانت از حقوق شهروندی است.

مرسلپور با بیان اینکه گفتن کلمه «نه» به فرهنگ غالب کشور مبدل شره و در این زمینه ضعف بنیادین وجود دارد، بیان کرد: این یک بیماری فرهنگی است که با گفتن کلمه «نه» خودمان را راحت کنیم در صورتی که سیستم اداری در چارچوب قانونی به منظور برطرف کردن مشکل مردم ایجاد شده و قوانین جاری در کشور بیش از ۹۹ درصد نیازهای جامعه را تعریف کرده و پاسخگو نیز بوده است.

وی به سیاست‌های دولت در شرایط تحریم اشاره کرد و گفت: با شرایط اقتصادی فعلی در کشور هر فردی باید تا پای جان برای رونق تولید و افزایش اشتغال تلاش کند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر ادامه داد: سلامت در کار، توجه به مردم و اجرای فرامین رهبری و سیاست‌های دولت در شرایط امروز کشور سه مشخصه حفظ حقوق شهروندی است.

 مرسلپور با بیان اینکه عده‌ای تصورشان این است که حاکم هستند و بقیه محکومند، تصریح کرد: همه ما تحت لوای قانون هستیم که بر همه جا حاکم است و ملزم به اجرای آن هستیم و حقوق شهروندی در جزیی‌ترین مسائل هم وجود دارد که باید رعایت شود.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری