- پایگاه خبری احسن نیوز - http://ahsannews.ir -

مناطق آزاد باید برای مرزنشینان ایجاد اشتغال کند

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: متاسفانه تحلیلی که از منطقه آزاد می‌شود در مناطق آزاد هرمزگان درست نیست، مناطق آزاد باید برای مرزنشینان ایجاد اشتغال کند نه برای مدیرانی که می‌آیند و می‌روند؛ از این رو باید تصمیمات بهتری برای این بخش گرفته شود.

به گزارش ایسنا، عبدالباعث قتالی در مراسم دیدار رئیس قوه قضاییه با خانواده شهدا، روحانیون و برگزیدگان استان هرمزگان اظهار کرد: شایسته است که خود و فضایی که در آن قرار داریم را از حیث مرزنشینی و محرومیت بشناسیم و با وحدت و برادری مشکلات را سپری کنیم.
وی افزود: آرزوی دیدار با رئیس قوه قضاییه را داشتیم تا مشکلات ما را از نزدیک ببیند و امیدواریم این دیدار اتفاقات خوبی را رقم بزند.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس تصریح کرد: متاسفانه از مسئله قاچاق در استان هرمزگان تعبیر و تفسیر درستی نمی‌شود و آنچه به گوش بالادستی‌ها می‌رسد با واقعیت جامعه فاصله دارد.
قتالی عنوان کرد: متاسفانه اندک اعاشه‌ای که مرزنشینان از دریا دارند به قاچاق تعبیر می‌شود این درحالی است که قاچاق، آن کالاهای ممنوعه‌ای است که در حجم بسیار زیاد با کانتینرهای بسیار وارد مرکز می‌شوند و قاچاقچی آن دانه‌درشت‌هایی هستند که برخوردی با آن‌ها نمی‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مرزنشینی که با موتورلنج زندگی خود و خانواده‌اش را می‌گذراند قاچاقچی نیست و برای حل مشکلات آن‌ها باید به دنبال راه حلی اساسی بود.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس بیان کرد: باید برای مرزنشینان اشتغال ایجاد کنیم، برای مثال کوه‌های هرمزگان پر از معادنی است که می‌توانند منبع درآمدی برای مزدم باشند.
قتالی اضافه کرد: متاسفانه تحلیلی که از منطقه آزاد می‌شود در مناطق آزاد هرمزگان درست نیست، مناطق آزاد باید برای مرزنشینان ایجاد اشتغال کند نه برای مدیرانی که می‌آیند و می‌روند؛ از این رو باید تصمیمات بهتری برای این بخش گرفته شود.
وی ادامه داد: از رئیس قوه قضاییه خواستاریم که برای اهل سنت ساز و کارهای قضایی اعم از انتصاب قضات از میان اهل سنت و دیگر پست‌های قضایی که کارهای قضایی اهل سنت را پیش می‌برد در نظر بگیرند.