شما اینجا هستید
بین الملل » سازمان ملل: اشغالگری اسرائیل دیربازترین اشغالگری در طول تاریخ مدرن است

مخبر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور فلسطین با اشاره به اینکه اشغالگری اسرائیل دیربازترین اشغالگری در طول تاریخ مدرن است، تحرک جامعه جهانی برای پایان بخشیدن به آن را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، مایکل لینک، مخبر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور فلسطین در گزارشی که به مجمع عمومی این سازمان ارائه داد، خاطرنشان کرد:  وضعیت کنونی که اسرائیل در آن سیاست اشغالگری بی‌وقفه و بدون مداخله قاطع بین‌المللی را در پیش گرفته ادامه دارد.

 مایکل لینک ادامه داد: جامعه جهانی قطعنامه‌ها و  بیانیه‌های متعددی را در محکومیت و انتقاد از اشغالگری بی‌وقفه اسرائیل صادر کرد اما دیر زمانی است که هماهنگی میان اظهارات و اقدامات عملی وجود ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: اشغالگری اسرائیل با قدمت ۵۲ سال، دیربازترین اشغالگری در طول تاریخ مدرن است و این اقدام با مصونیتی همراه است که نیروهای اشغالگر از آن برخوردار هستند.

این مسئول سازمان ملل خاطرنشان کرد: اسرائیل بر روی ضعف اراده سیاسی جامعه جهانی به ویژه کشورهای غربی و صنعتی متکی است که برای وادار کردن این رژیم به خاتمه بخشیدن به اشغالگری اقدامی انجام نمی‌دهند.

وی همچنین عنوان داشت: اگر اسرائیل به اشغالگری خود پایان ندهد، جامعه جهانی باید تدابیر خود علیه تل‌آویو را تشدید کند.

مایکل لینک شرایط انسانی در غزه را وخیم توصیف کرد و بر وخامت وضعیت اقتصادی و انسانی و تداوم “راهپیمایی بازگشت” که طی آن بیش از ۲۰۰ شهروند فلسطینی از سال ۲۰۱۸ توسط نیروهای اسرائیلی به شهادت رسیدند، تاکید نمود.

این مسئول سازمان ملل خواستار توجه بیشتر به تخریب منازل فلسطینی و احداث واحدهای مسکونی در کرانه باختری و قدس شرقی شد.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری